Rehberiniz-Stresle baş etmenin en ferah yolu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Stresle baş etmenin en ferah yolu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Stresle baş etmenin en ferah yolu

Japon bilim adamları, bazı kokuların gen hareketliliğini ve kanın kimyasını etkilediğini ortaya çıkardı. Araştırmaya göre, Akiio Nakamura ve grubu, insanların antik çağlardan bu yana stresi azaltmak, depresyonla başa çıkmak amacıyla bazı bitkilerin kokularını kullandıklarını belirtti.

Lavanta, nane ve diğer bitkilerde bulunan ve güzel koku içeriği olan linalol, duygusal stresi azaltmak için kullanılan en yaygın kokular arasında geliyor. Araştırmacılar laboratuar farelerini iki gruba ayırdılar. İki grubu da stresli duruma sokmalarına rağmen, bir gruba linalol koklatılırken, diğer gruba ise hiçbir madde koklatılmadı.

Linalol, artan stres seviyesini normal hale getirmede ve stres zamanlarında aşırı çalışan 100″den fazla gendeki hareketliliğin azaltılmasına yardımcı oldu.

Kaynak: http://www.hurhaber.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>