Rehberiniz-Stres çocuğu hayata daha iyi hazırlıyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Stres çocuğu hayata daha iyi hazırlıyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Stres çocuğu hayata daha iyi hazırlıyor

İngiliz The Times gazetesi stresin çocuklar için yararlı olduğunu ve hayata daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olduğunu yazdı. Çocukların tüm sorularının anlayışla karşılanmasının da yanlış olduğu öne sürüldü…

ABD’li ünlü ekonomist ve eski Beyaz Saray danışmanı Todd Buchholz’un bir kitabından yola çıkılan yazıda, çocuklukta maruz kalınan stresin ileriki yaşamda zorluklara karşı bir kalkan görevi gördüğü anlatıldı.

3 kız çocuğu olan Buccholz, “Çocukları her yaptıklarını takdir ederek yetiştirmek tehlikeli bir yoldur. Bu onları gerçek hayat karşısında deneyimsiz bırakır” dedi.

Öğretmenlerin geçmiştekinden farklı olarak, öğrencilerin sordukları tüm soruları anlayış ve sempatiyle karşıladığını söyleyen ekonomist bu durumun yanlış olduğunu belirtti.

Buccholz yeni jenerasyonu, “özgüven jenerasyonu” olarak tanımlayarak duyulan bu güvenin sahte olduğunu dile getirdi. ABD’de bulunan San Diego Üniversitesi’nde 1982 ve 2006 yılları arasında 16 bin öğrenci üzerinde yapılan bir araştırmada, “Ben dünyayı yönetsem daha iyi bir yer olurdu” diyen öğrencilerin sayısının son 20 yılda yüzde 30 oranında arttığı görüldü.

Araştırmada 1950’li yıllarda gençlerin sadece yüzde 12’sinin, “Ben önemli biriyim” düşüncesini aklından geçirdiği belirtilirken, bu oranın 1980’lere gelindiğinde yüzde 80’i bulduğu öne sürüldü.

Faydaları neler?

İşte konu üzerine yapılan önemli araştırmalara göre stresin yararları;

Kaynak: http://www.haberturk.com,aut

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir