Rehberiniz-Stajyerlikle başladı, ceo koltuğunu kaptı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Stajyerlikle başladı, ceo koltuğunu kaptı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Stajyerlikle başladı, ceo koltuğunu kaptı

Dünyanın en büyük madencilik ve hammadde tedarik şirketlerinden Glencore’un halka arzı şirkette stajyer olarak çalışmaya başlayan, bugün ise CEO koltuğunda oturan Ivan Glasenberg’i 10 milyar dolarlık bir adam haline getiriyor.

40 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren şirketin dün yaptığı açıklamaya göre halka arzdan 48-58 milyar dolar arası bir gelir bekleniyor. Halka arz için hazırlanan bilgi metnine göre şirketin yüzde 15.8 hissesini elinde tutacak olan Glasenberg’in serveti de 9.6 milyar doları bulmuş olacak.

CEO’luğa 5 yıl devam edecek

Güney Afrikalı Glasenberg, şirkette 1984 yılında stajyer olarak çalışmaya başlamıştı. Glasenberg ile birlikte çalışma arkadaşları Daniel Mate ve Telis Mistakidis’in de dolar milyarderleri listesinde yerlerini alması bekleniyor. Her iki yöneticinin servetlerinin 3.7 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor.

Glasenberg, daha önce yaptığı açıklamada şirketin tepe yönetimindeki isimlerin halka arzdan sonra firmayı terk etmeyeceğini, beş yıl daha çalışmaya devam edeceklerini açıklamıştı. Bu nedenle Glasenberg’in göz kamaştıran servetine rağmen bir süre daha şirkette kalması bekleniyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>