Rehberiniz-Sosyal medyada olmayanlar dikkat!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Sosyal medyada olmayanlar dikkat!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sosyal medyada olmayanlar dikkat!

Alman Der Taggspiegel’e göre Facebook’ta olmamak sizi ’olağan şüpheli’ yapıyor

Evet yanlış duymadınız, modern yaşamın vazgeçilmezlerinden sayılan sanal medya artık iş verenlerin hatta psikologların saptamalarına yardımcı olduğu gibi sosyal medyada facebookta ya da twitter’da bulunmayan insanlar ’olağan şüpheli’ olarak kabul ediliyor.

Alman Der Taggspiegel dergisi ’Batman: Kara Şövalye Yükseliyor’ filminde yaşanan katliamı yapan zanlı James Holmes’ten ve bir yıl önce Norveç’teki korkunç katliamı yapan Anders Behring Breivik’ten yola çıkarak bu konuda bir makale yayınladı.

Forbes.com’un da verilerine dayanarak dünya çapında insan kaynakları departmanları artık genç adaylar arasında sosyal medyayı kullanmayanlara şüpheli bir gözle bakıyor.

Slate.com teknoloji editörü Farhad Manjoo, “Eğer biriyle iş anlaşması yapacaksanız ya da birlikte olacaksanız onun bir facebook profili olmaması bana göre kırmızı bayraktır” diyor.

Psikiyatr Christopher Moeller ise Alman dergiye Facebook kullanmak sağlıklı bir sosyal ağ kurmuş olmanın bir işareti haline geldi. Psikiyatr Batman katliamını yapan Holmes gibi insanların gerçek arkadaşlardan yoksun olduğunu vurguladı.

Hatta bu argümanları şu noktaya taşıdı: Gençler ve genç yetişkinlere dahil olup da Facebook’ta olmamak bir şüphe kaynağı, bu artık anormal ve hatta tehlikeli. (Daily Mail)

Kaynak: http://Vatan

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>