Rehberiniz-Sınava gireceklere şans dilemeyin

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Sınava gireceklere şans dilemeyin” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sınava gireceklere şans dilemeyin

yanılgısına düştüğünü söyledi.

Çocukların, ‘bunu kazanamazsam annem, babam üzülür, onlara ne derim’ diye düşündüğünü belirten Aydoğan, ailelerin tutumlarını buna göre ayarlamasını istedi. Sınavdan bir gün önce teyzesi, amcası veya diğer akrabalarının çocukları arayarak strese girmemesi ve önemsememesi yönünde uyarılarda bulunan Aydoğan, Oysa en büyük stres kaynağı bu. Bu çocuğun üstünde büyük bir yük. Tamam önemli değil diyor ama arayıp başarılar diliyor. Çocukta demek ki bu çok önemli bir şey hissi yaratıyor. Onun için kimse çocukları aramasın, başarı dilemesin. Ne yaptıysa şimdiye kadar yaptı zaten. Çocuğu onure etmek, değerli kılmak hayat boyu devam etmesi gereken bir şey. Sınav sürecinde, bundan sonra çocukla ilgileniyorum havasına girmek bunlar strese sokar” diye konuştu.

“OKULLARDAN HER GÜN BİLGİ ALIYORUZ”

Basında bazı il milli eğitim müdürlerinin “Gezi Parkı” eylemlerine katılanlara ilişkin bilgi istediği yönünde haberlerin yer aldığını hatırlatan Aydoğan, zaten milli eğitim müdürlerinin okullardan sürekli bilgi aldığını ifade etti.

Aydoğan, şunları kaydetti: “Bir il milli eğitim müdürünün okullardan bilgi istemesi kadar normal bir şey yok. Bugün kaç öğretmen veya öğrencinin okula gelmediğini bilmek durumundayım. Bu bizim görevimiz. Devlet olarak, milli eğitim müdürlükleri olarak hangi şartlar ne olursa olsun çocuklarımızı öğretmenlerimiz başlarında okullarda tutmak zorundayız. Bunun için tabii ki önlem alıyoruz. Okulları uyarıyoruz, takip ediyoruz. Okul müdürleriyle sürekli irtibat halindeyiz. Ankara’da zaten bizim sadece burada uygulanan bir takip sistemimiz var. Biz zaten her gün okullardan bilgi alıyoruz. Bu bundan öncede böyleydi. Bir çocuğun burnu kanasa bundan haber alıyoruz. Görevimiz zaten bu.”

KAYNAK: Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>