Rehberiniz-Seçilmiş sorular

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Seçilmiş sorular” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Seçilmiş sorular

SEÇİLMİŞ SORULAR

Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mülteciymisler gibi bakariz?

Neden lokantalarda, Sabahlari sicak çorba bulunur yazar? Çorba aslinda soguk mu içilir, sicak çorba bir farklilik midir?

Neden otobüste falan insanlar bir siren sesi duyunca toplu halde sesin geldigi yere bakarlar? Giden aracin ambulans, itfaiye ya da polis araci oldugunu ögrenmek insana ne kazandirir?

Neden netteki anket sorularinda Fikrim yok diye bir şık vardir? Fikri olmayan adam niye gidip fikri olmadigina dair şıkkı isaretler?

Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiyeyi bulmaya çalisiriz? Millet olarak Dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

Neden insanlar birbirlerine sarilinca sag-sola sallanirlar?

Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene ögretmenim diye seslenirken altinci sinifta bir anda hocam diye seslenmeye baslarlar?

Neden sinavlarda 4 yanlis bir dogruyu götürür seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlar da 4 dogru bil, bir dogru da bizden seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya 10 dakika sonra dönücem yazar, ne zaman gittigini nasil anlariz?

Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiyedeki bütün insanlarin izledigini sanirlar ? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor…

Neden gözlerinden öperim denir? Insan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüs müdür?

Dügünlerde neden Dom Dom Kursunu ile göbek atilmaktadir. Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

Neden bazi kadinlar hem (içlerini gösteren) beyaz pantolon giyip hem de olayi örtbas! etmek için bir çaba harcarlar? Mini etek olayi da buna dahildir…

Neden tüm Türk filmlerinde sevisme sahnesi tam baslayacakken duvardaki tabloya zum girilir? Kameraman hatasi midir, yönetmen i.neligi mi?

Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde

inanmiyorum! derler, inanilmayacak olan nedir?

Cumartesi ve Pazartesinin neden kendi isimleri yoktur?

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>