Rehberiniz-Savaş er mevlüt !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Savaş er mevlüt !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Savaş er mevlüt !

Baba mesleğini yaparken ailesinin geçimini sağlamaya çalışan bir yandan okuyan Mevlüt, boş zamanlarında da Vanspor Belediyesi’nde antrenmanlarını sürdürdü.Hatta maddi imkansızlıklar nedeniyle öğremiine 1 yıl ara bile verdi. Bir koltukta 3 karpuz deyimini kanıtlarcasına okuluna tekrar yazıldı. Yoğun iş ve okul temposundan çalışmalarını aksatmadan sürdürdü. Mevlüt Savaşer, milli takıma kadar yükselmeyi başardı.

Babasına ait yaşlılık maaşı ve inşaat işçiliğinden kazandıkları parayla geçimlerini sağladıklarını bildiren Savaşer, elde ettiği başarıdan sonra yetkililerin kendilerine sahip çıkacağına inandığını sözlerine ekledi.

Atrenörü Hüseyin Esen, 6 yıl önce okullararası yarışmalarda keşfedip milli takıma kazandırdığı Mevlüt Savaşer ile gurur duyuyor. Esen Savaşer’in atletizme tutkuyla bağlanan disiplinli bir sporcu olduğunu belirterek, “Mevlüt Savaşer’den önce de başarılı Vanlı sporcularımız vardı. 2005 yılında Muğdat Öztürk, 2007’de de Mehmet Akkoyun Avrupa şampiyonu oldu. Mevlüt’e verildiği takdirde Vanlı atletlerin başarısının devam edecek” dedi.

Süphan Mahallesi’ndeki iki odalı bir evde çocuklarıyla yaşam mücadelesi veren inşaat işçisi 68 yaşındaki baba Mahmut Savaşer ise oğlunun dünya üçüncüsü olduğunu, yarışı izleyemedikleri için haberlerden öğrendiklerini kaydetti. Baba Savaşer, imkansızlıklara rağmen Türkiye adına büyük bir başarıya imza atan oğluyla gurur duyduğunu ifade ederek, yetkililerden oğluna sahip çıkmasını istedi.

Kaynak: http://Gazeteport.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>