Rehberiniz-Sanal dünyadan girişimcilik dersleri

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Sanal dünyadan girişimcilik dersleri” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sanal dünyadan girişimcilik dersleri

Teknoloji yakından takip eden girişimciler, sınır tanımıyorlar. Internet kullanımın her geçen gün yaygınlaştığı Türkiye”de, girişimciler sanal alemde yeni ufuklara yelken açıyorlar.

Konya”da bir çay ocağı işletmecisi Messenger (MSN) ile çay siparişi alıp, Trabzon”da köfte salonu işletmecisi, yurdun dört bir yanına internet üzerinden aldığı siparişlerle bir gün içinde ulaştırmayı başarması Türk girişimcilerin teknolojiyi en iyi şekilde kullanımı olarak dikkat çekiyor.

Sanal alemde birçok girişimci, değişik iş kollarında ekonomik faaliyetlerde bulunurken, bunlar arasında en ilginci ise askeri malzeme satışlarının yapılması olarak dikkat çekiyor.

Internet ortamında “www.nizamiye.com” adresiyle ulaşılan web sitesinde, askere gideceklerin önceden almaları gereken birçok malzemenin satışı yapılıyor.

“Askeri giderken telaşlanmanıza gerek yok” parolasının yer verildiği web sitesinde, askeri bereden bot keçesine, bot ve çorap kilidinden tırnak makasına, dikiş setinden askeri cüzdana kadar birçok ürün asker adaylarının beğenisine sunuluyor.

Plastik düdük bile satılıyor

Web sitesinde sipariş verilen askeri ürünlerin kargo ile teslimi yapılırken, beğenilmeyen ürünlerin ise 7 gün içerisinde geri iade mümkün.

Banka havalesi ve ürün tesliminde ödenen sipariş edilebilecek ürünler içinde yün bot çorabı, plastik düdük, tıraş kutu, tırnak makası gibi birçok ürün satılıyor.

Bir kişinin askerlik boyunca ihtiyacı duyacağı tüm ürünlerinin satışı yapılan web sitesinde, tüm ürünlerinin yer aldığı setlerin satışı da yapılıyor.

Kaynak: http://www.finansalforum.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>