Rehberiniz-Sanal anlaşmazlıklar nasıl çözülür?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Sanal anlaşmazlıklar nasıl çözülür?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sanal anlaşmazlıklar nasıl çözülür?

Sanal anlaşmazlıklar nasıl çözülür?

Gün içinde onlarca e-posta yazıp, onlarcasına cevap veriyoruz. Bu trafiğin bir sebebi de anlaşılamayan metin içerikleri. Fastcompany.com ve blogs.hbr.org’dan e-posta trafiğini azaltacak taktikler:

Yazıştığınız insanları kapsayacak doğru dili belirleyin. Dilinizin ne kadar resmi, ne kadar teknik, ne kadar ayrıntılı olması gerektiğini yazmaya başlamadan belirlemiş olun.

Söyledikleriniz düşündüklerinizi kapsıyor mu? Bazen beynimizdekilerden azını kağıda dökeriz. Bu durumu engellemek için konuyu adım adım anlatın. Bir sonraki noktayı işaret edin. Sonuç kısmını vurguladığınızı kontrol edin. “Size hemen dönüş yapacağım” bir cevap değildir. Bu cümleyi sadece acil işlerin ortasında gelen e-postalar için kullanın ve kesinlikle acele cevap verin. Geciktirdiğiniz her saat karşı tarafın yazdıklarını önemsemediğiniz kanısını güçlendirebilir. Bu da kurulan iletişimin kopmasına yol açar.

KAYNAK: Cnn Türk

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir