Rehberiniz-Şalvarspor kore tv’sinde!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Şalvarspor kore tv’sinde!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Şalvarspor kore tv’sinde!

ŞALVAR SPOR KORE TVSİNDE!

Burdurun Güney Yayla Köyünde şalvar ve başörtüleri ile futbol oynayan genç kızların ünü, Türkiye sınırlarını aştı. 2002 Dünya Kupası öncesi Türkiyede çekimler yapan Güney Korenin SBS Televizyonu, Burdura gelip ‘‘Şalvarspor’’ olarak nitelenen gerç kızları görüntüledi.

Yöresel kıyafetleri ile futbol oynayan ve ‘‘Şalvarspor’’ olarak anılan Burdurun Güney Yayla Köyü kızları, 2002 Dünya Kupasına ev sahipliği yapacak Güney Korenin SBS Televizyonuna özel haber oldu. Mayıs ayı sonunda başlayacak Dünya Kupası için Türkiyede çekimler yapan SBS Televizyonu, Burdurun Güney Yayla Köyüne geldi.

Prodüktör Kyeong Soon Lee, kameraman Sangha Lee, tercüman Snhw Kim ve Serkan Özdamar, köyde muhtar Vedat Tokmak tarafından karşılandı. Burdurlu kızlar, harman yaptıkları sahada Kore TVsi için kendi aralarında özel maç yaptılar. Kameraman Sangha Lee, kıyasıya mücadeleleri kadar gol sevinçleriyle de ilgi çeken Şalvarsporun genç kızlarını yakından görüntüledi.

EŞOFMAN İSTİYORUZ!

Prodüktör Kyeong Soon Lee, Türkiyeyi tanıtan film hazırladıklarını belirterek ‘‘Burdurlu kızları medyadan takip ettik. İlgimizi çektiler ve Türkiyenin tanıtım görüntülerinde kullanmak için Burdura geldik. Ülkeyi tanıtan fragmanlarda Güney Yaylalı kızların futbol fanatikliğini göstereceğiz’’ dedi. Şalvarsporlu kızlar, kamera karşısına geçip Türkçe yaşlarını ve isimleri söyledi, köyde yaptıkları işleri anlattılar.

Güney Yayla Köyü Muhtarı Vedat Tokmak, futbol oynayan kızların, köyün adını dünyaya duyurduğunu belirtti, ancak kendilerine verilen malzeme yardımı sözünün yerine gelmediğini söyledi. Muhtar Tokmak, ‘‘Eşofman ve ayakkabı gönderileceğini söylemişlerdi ama henüz ortada bir şey yok’’ diye konuştu.

Bu arada Süleyman Demirel Üniversitesi Spor Akademisi öğrencisi ve Güney Yaylalı Altan Zengin da Şalvarspora antreman yaptırmaya başladı.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir