Rehberiniz-Sakızlı kahve ile satış rekoru !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Sakızlı kahve ile satış rekoru !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sakızlı kahve ile satış rekoru !

Firma sahibi İlyas Gönen, dün yaptığı açıklamada, dibek taşında öğüttükleri Türk kahvesiyle 1939 yılından bu yana ve üç kuşaktır faaliyet gösterdiklerini belirterek, kahveye doğal tatlarla yenilik kazandırmak için başladıkları çalışmanın çok başarılı olduğunu belirtti. İzmir’e Çeşme ilçesinden ve Sakız Adası’ndan gelen sakızın gelin çeyizlerine konduğunu belirten Gönen, gıdada kullanım alanının artmasıyla kahveye karıştırmayı denediklerini, 4 yıl önce de patent çalışmalarına başladıklarını kaydetti.

İnternetten sipariş yağıyor

Sakız aromalı kahvenin tadının çok beğenilmesi üzerine badem, çikolata, vanilya ve kakule gibi 10’a yakın aromada kahve ürettiklerini söyleyen Gönen, tamamen doğal yöntemlerle karıştırılan kahveler için özel bir makine tasarlamak zorunda kaldıklarını söyledi.

İzmir’de 3 satış mağazasında beğeniye sundukları kahvenin kısa zamanda çok tutulduğunu, internet ve telefonla siparişlerin gelmeye başladığını ifade eden Gönen, Kipa mağazalarından gelen taleple ürünün geniş bir coğrafyaya yayıldığını kaydetti.

Aromalı kahvenin hiç reklam olmadan Türkiye geneline yayıldığını ifade eden Gönen, “Şu anda aromalı kahve satışımız normal kahveyi geçti. Satışımız ikiye katladı. Her geçen gün de artıyor. Türkiye genelinden gelen siparişlere yanıt vermeye çalışıyoruz. Antalya, Muğla, Aydın gibi turistik merkezlerle Ankara’da bazı kurumların yoğun talebi var. Almanya ve Kıbrıs’tan talep geldi. Yakında ihracata da başlıyoruz” dedi.

Zincir için çalışma başlattı

Kahvenin dededen kalma dibekte çekildiğini, ardından belli oranda aromayla karışıma tabi tutulduğunu söyleyen Gönen, ürüne doğallığını bozacak hiçbir katkı maddesi koymadıklarını söyledi.

Yeni tatlar bulmak için çalışmalara devam ettiklerini de ifade eden Gönen, aromalı kahve patentleri için satın alma ve ortaklık tekliflerinin de geldiğini söyledi. Hedeflerinin bu işi büyütmek olduğunu, şu anda çok cazip bir teklif sunulmadıkça ortaklığa sıcak bakmadıklarını söyleyen Gönen, Türk kahvesini sevdirmek ve daha fazla tüketilmesini sağlamak amacıyla bir çalışma daha yürüttüklerini söyledi. Türkiye’de kahve satışı yapan birçok kafe zincirinin açıldığını ifade eden Gönen, “Özgün bir modelle Türk kahvesi satan zincir kurmak için çalışmalara başladık” diye konuştu.

Kaynak: http://Anadolu Ajansı

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir