Rehberiniz-Sakatlanınca tekvandocu oldu, madalyaları kaptı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Sakatlanınca tekvandocu oldu, madalyaları kaptı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sakatlanınca tekvandocu oldu, madalyaları kaptı

Tekvandoya nasıl başladınız?

Dört kardeşiz. Ağabeyim sürekli hastalandığı için doktor spora başlamasını önerdi. Babam da tekvandoya yazdırdı. Annem daha nazik büyümem için jimnastik eğitimi almamı istedi. Jimnastikle 12 yaşıma kadar pek çok derece aldım.

Neden bıraktınız?

Antrenmanda sağ kolum kırıldı. Ardından Antalya’ya taşındık ve jimnastik yapabileceğim bir yer bulamadım. Ağabeyim Bahri Tanrıkulu tekvando salonu açmıştı. Onun yanında bu sporu öğrenmek istedim. Bana yapmam gereken fedakarlıkları anlattı.

Ne gibi fedakarlıklar?

Her gün üç saat antrenman var. İnanılmaz su kaybı yaşanıyor. Mesela bir çalışma sonrası üç kilo verdiğimiz olurdu. Ağabeyime sözünden hiç çıkmayacağıma ve hayatımda okulla spor dışında bir şey olmayacağına söz verdim. Böylece antrenörüm de oldu.

Ağabeyiniz özel hayatınıza da karışıyor mu?

Antrenman sırasında çok ciddiyiz. İş dışında arkadaş gibiyiz. Ne kadar sınırlarımız olsa da özel hayatımızı konuşuruz. Erkek arkadaşım olduğunda bilir.

Erkek dövdünüz mü?

Antrenmanlarda sürekli erkeklerle maç yapıyorum. Çünkü kızların canı yanıyor ve bana hafif kalıyorlar.

Spor aşk hayatınızı nasıl etkiledi?

Erkek arkadaşlarım benden değil üç ağabeyimden korkuyor. Ben de zamanında ağabeylerime yakalanmaktan korktum ama anlayışlılar.

Tekvando para kazandıran bir meslek mi?

Devletin verdiği ödüller sayesinde çalışabiliyoruz. Ama bu spor sayesinde Akdeniz Üniversitesi’ni bitirdim. Beden Eğitimi öğretmenliği hakkım var.

Kadronuz Şırnak’a çıkmış ama Antalya istemişsiniz. Doğru mu?

Şırnak’a gittim ama spor yapabileceğim bir yer yoktu. Spor hayatım bittikten sonra tabii ki Şırnak’ta da öğretmenlik yaparım.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>