Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde Sınav ve Belgelendirme Yapmak Üzere Yetkilendirildi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

İş ve Yönetim Sektöründe, Türkiye Personel Yönetimi Derneği (PERYÖN) ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) işbirliğinde hazırlanan İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliği, MYK Yönetim Kurulunun 19.07.2011 tarih ve 2011/50 sayılı kararı ile onaylanarak yürürlüğe girmiştir. Bu kapsamda sınav ve belgelendirmek yapmak üzere Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi 24 Kasım 2011 tarihinde ön başvuruda bulunmuş olup, 11 Ocak 2012 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ISO 17024 standardı gereklerini sağlayan kuruluş olarak akredite olmuştur.

SAUSEM, akreditasyon işlemlerinin tamamlanması ardından 11 Ocak 2012 tarihinde yetkilendirme başvurusunda bulunmuş ve MYK Yönetim Kurulu’nun 18/01/2012 tarih ve 2012/07 sayılı kararı ile yetkilendirilmesine karar verilmiştir. Bu doğrultuda yapılan çalışmalar neticesinde Kuruluşla MYK arasında 20 Ocak 2012 tarihinde yetkilendirme sözleşmesi imzalanarak, İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde sınav ve belgelendirme yapmak üzere yetkilendirilmiştir.

Belgelendirme Başvuruları

İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) Ulusal Yeterliliğinde MYK onaylı Mesleki Yeterlilik Belgesi almak isteyen bireylerin, bu yeterlilikte yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir. Başvuru, sınav ve belgelendirme işlemleri, MYK mevzuatı ve ilgili ulusal yeterliliklere uygun olarak yetkilendirilmiş kuruluşlarca belirlenen usuller çerçevesinde yürütülecektir.

Incoming search terms:

  • iş ve meslek danışmanlığı kursu veren üniversiteler (77)
  • iş ve meslek danışmanlığı kursu SAKARYA (31)
  • sakarya üniversitesi kursları (30)
  • sakarya üniversitesi danışmanlık kursu (28)
  • saü iş ve meslek danışmanlığı (25)
  • sakarya üniversitesi işkur sınavı (19)
  • imd kursu veren üniversiteler (1)
Etiketlenmiş , .Yer işareti koy permalink.