Rehberiniz-Sadece turkey90’de: “yapmamalıydım kulübü”

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Sadece turkey90’de: “yapmamalıydım kulübü”” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Sadece turkey90’de: “yapmamalıydım kulübü”

‘Yapmamalıydım Kulübü’ üyeleri her zaman “şöyle yapmalıydım”, “şunu yapmalıydım”, “öyle yapsaydım”, “böyle etseydim” der dururlar. ‘Yapmalıydım Kulübü’, harekete geçme özürlü, riskten ölesiye korkan üyelerle doludur. Hiçbir şeyin üzerine gitmezler. Kaybetmekten öyle korkarlar ki, kazanmak üzerine plan yapmaya sıra bile gelmez.

‘Yapmalıydım Kulübü’ sıkıcıdır. Üyeler hiçbir zaman yara almaz. Üzerlerinde bir sıyrık dahi yoktur. Son saniyede atıp sokamadıkları bir şutları yoktur. Hiç uyarı almamış, dikkatleri üzerlerine hiç çekmemişlerdir. Bu kulüpte bir Chris Evert Lloyd, Larry Bird yoktur.

Olunması gereken yer ‘Yapmamalıydım Kulübü’dür. Bu, kazananların buluştuğu dairedir. Kendinizi kınayıp “bazen kendime inanamıyorum, bunu kesinlikle yapmamalıydım.” dediğiniz her anın karşılığında, sonuçları öyle yapmış olmanızın ne kadar iyi olduğunu gösteren on ayrı olay yaşayacaksınızdır.

Ne kadarına cesaret ederseniz o kadar kazanırsınız

Yazar: Jeffrey C. Fox/CEO Olmaya Giden Yol/ALTEO Yayınları/

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>