Rehberiniz-Rockçı isyankar, popçu uyumlu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Rockçı isyankar, popçu uyumlu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Rockçı isyankar, popçu uyumlu

İngiliz Psychology of Music Dergisi’nin son sayısında yayımlanan bir araştırma, dinlenilen müzikten kişilik analizi yapmanın mümkün olduğu ortaya koydu.

Müziğin ergenlik döneminden itibaren kişiliği tanımlayan ögelerin bir parçası olarak görülmeye başlandığını belirten uzmanlar, insanların kendi değerlerini yansıtan müzikler dinlediklerinin altını çizdi.

Araştırmaya göre dinlenilen müzik ile kişilik arasındaki bağlantılar şöyle:

* Rock: Bu müzik türünü dinleyenler sosyal farkındalığı yüksek ve isyankâr…

* Pop: Pop sevenler uyumlu ve toplumsal cinsiyet rollerine bağlı.

* Caz ve blues: Yeni deneyimlere açık.

Heavy Metalci erkek çekici

Araştırmada, erkeklerin partnerlerini seçerken karşısındakinin müzik zevkinin kendisininkiyle uyuşmasına dikkat ettiği, kadınların ise bu konuya erkekler kadar önem vermediği de vurgulandı. Araştırmaya göre Heavy Metal dinleyen erkekler kadınlara çekici geliyor ama bu müzik türünü dinleyen kadınlar, erkeklere “zararlı” imajı veriyor. Klasik müzik dinleyen kadınlar erkeklere çekici geliyor.

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>