Rehberiniz-Profesyonel yaşamda kişisel imaj ve sosyal yaşam etiketi

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Profesyonel yaşamda kişisel imaj ve sosyal yaşam etiketi” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Profesyonel yaşamda kişisel imaj ve sosyal yaşam etiketi

BASIN BÜLTENİ

İSTANBUL, MAYIS 2002

“Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj ve Sosyal Yaşam Etiketi”

Türkiye’de bu içerikte yazılmış ilk kitap!

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

Profesyonel imaj ve iletişim danışmanı, Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin (A.I.C.I) Türkiye üyesi ve başkanı Özlem Çakır’ın ‘Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj ve Sosyal Yaşam Etiketi’ adıyla ilk kitabı Yapı Kredi Yayınları’ndan çıktı.

‘Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj ve Sosyal Yaşam Etiketi’ Türkiye’de bu içerikte yazılmış ilk kitap özelliği taşıyor. Kitap, Özlem Çakır tarafından, evrensel ilkeler ile yerel değerler göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Amaç, kişilerin iş hayatında başarılı olabil-meleri ve yükselmeleri için, kişisel imajlarını etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır.

Kitapta yer alan konulardan bazıları;

Başarılı ve etkili bir imaja sahip olma yolları,

Sözel iletişimin gücü,

Beden dili ve etkili iletişim becerileri,

Kuruma, pozisyona ve kişiliğe uygun giyinmek,

Çekicilik, karizma ve etkinin mekanizması,

İş etiketi,

Kişisel gelişim ile kişisel imaj ilişkisi,

Sosyal yaşam etiketi ve sosyal yaşamda giyim

Serbest giyim uygulamaları

Giyimde renkler ve gardırop planlaması

Profesyonel imaj ve iletişim danışmanı olan Özlem Çakır ‘Bu kitabın, kaliteli ve başarılı bir hayat yaşamak, kendini en etkili şekilde taşımak ve sunmak isteyenler için bir kılavuz niteliği taşıdığını, Ayrıca neyi, nerede, nasıl giymeli? ve neyi, neyle giymeli? gibi sorulara cevap arayanlar için bir başvuru kaynağı olacağını’ belirtmektedir.

‘Profesyonel Yaşamda Kişisel İmaj ve Sosyal Yaşam Etiketi’nin ilk 11.000 adeti Yapı Kredi Bankası çalışanlarına Banka tarafından armağan edilmek üzere satın alınmıştır. Özlem Çakır son yıllarda bir çok kurumun, çalışanlarının yaşam kalitelerini artırmak üzere ‘Özlem Çakır Profesyonel İmaj ve İletişim Danışman’lığından’ profesyonel imaj ve sosyal yaşam etiketi konularında eğitimler aldığını, eğitim kasetleri hazırlattıklarını bu tarz çalışmaların kurum kültürünün bir parçası olarak bireylere katkıda bulunduğunu belirtmiştir.

Özlem Çakır çok zengin bir içeriğe sahip olan kitabının da bir çok kurum, çalışanları, her seviyeden profesyoneller, iş sahipleri, üniversite son sınıf öğrencileri, kişisel gelişime önem veren ve yaşam kalitesini artırmak isteyen her birey tarafından ilgi göreceğini düşündüğünü de sözlerine ilave etmiştir.

Editöre Not

Özlem Çakır 1963 İzmir doğumlu. İmaj Danışmanlığı eğitimini New York Fashion Institude of Tecnology ardından da Atlanta London Image Institude’da tamamladı. Uluslararası İmaj Danışmanları Derneği’nin (A.I.C.I)Türkiye’den onayladığı ilk imaj danışmanı olup derneğin aynı zamanda Türkiye başkanı. Üye olarak çalışmaya başladığı dernekte 2 sene içinde derneğe ve mesleğe kazandırdıkları ve başarıları ile profesyonel statü elde etmiş ve ödülünü geçen sene Amerika Birleşik Devletleri’nde almıştır.

Özlem Çakır kendi adını taşıyan şirketinde, kurumlara bireysel imajları geliştirmek üzere eğitimler vermekte ve bireysel koçluk yapmaktadır. Çakır ayrıca Dialog Anlatım ve İletişim’de ve çeşitli üniversitelerde uzmanlık konusu ile ilgili eğitimler vermektedir. Özlem Çakır bir kişisel gelişim sitesi olan turkey90. com, Andersen’ın sitesi olan insankaynakları.com da ve Körfez Bölgesi’nde yayınlanan ’All Women In The Gulf’ dergisinde yazılar yazmaktadır.

Özlem Çakır aynı zamanda uluslararası kişisel gelişim derneği olan Junior Chamber üyesi ve eğitimcisidir.

Özlem Çakır’ın birlikte çalıştığı kurumlardan bazıları; Yapı Kredi Bankası, Pamukbank, Finansbank, Hyatt Regency Oteli, Holiday Inn Crowne Plaza, Compaq, Gantek, Andersen, Beymen, CNN Türk, Commercial Union Sigorta, Bristol Myers Squibb, Arge Danışmanlık, İston.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir