Rehberiniz-Picasso ve matisse’li bir strateji yönetimi dersi…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Picasso ve matisse’li bir strateji yönetimi dersi…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Picasso ve matisse’li bir strateji yönetimi dersi…

Kaynak: motivasyon.org

Muhan Soysal tepegöze bir Picasso resmi koyar. Herkes bakar bakar ama, tarzı zaten kubik olan Picasso”nun surrealist resminde, sanatla fazla ilgilenmeyenlerin anlayabileceği çok az sey vardır. Bozuk perspektifli bir oda, sarı uzun saçlı yaratığa benzeyen birşey. Etrafında başka yaratıklar, yerde yine bir yaratık ve arkadaki şekli bozuk içi parlak dikdörtgenin içinde başka birşeyler daha. 5-10 dakika hiçbirşey söylemeden sınıfı izleyen hoca, biraz sonra Picasso”nun resmini alıp, Matisse”in bir resmini koyar. Bu resimde sandalyenin üzerinde oturan sarı uzun saçlı bir aristokrat kızının etrafındaki dadıları onun saçını tararken yerde köpeği yatmaktadır. Ve babası arkasından ışık sızan kapıdan kızını izlemektedir. Ancak, ikinci resmi görünce Picasso”nun resmindeki öğelerin ne olduğunu ve bu resmin Matisse”in tablosuna gönderme olarak yapılmış olduğunu farkeder tüm sınıf. Ve Muhan Soysal hiç unutamayacağımız dersini verir!

Hayatta hiçbirşey Matisse”in resmi kadar belirgin ve net değildir. Hayat, size gerçekleri Picasso”nun resmindeki gibi şekil değiştirmiş olarak gösterir. Picasso”nun resmine bakıp, Matisse”in resmini görebilenleriniz başarılı olacak, diğerleri kubik şekillere bakıp yanlış anlamlar çıkarmaktan gerçekleri hiç göremeyecek.

Bu yazı, üyelerimizden Zafer Şener Bey tarafından e-motivasyon paylaşım grubuna gönderilmiştir.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir