Rehberiniz-Patronların uyması gereken kurallar…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Patronların uyması gereken kurallar…” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Patronların uyması gereken kurallar…

F.J.Lennon “Every Mistake in the Book” isimli kitabında, iş hayatında patronların yapmaması gerekenleri sıralıyor. Lennon”a göre az konuşup, çok dinlemek başarılı olmanın en önemli şartları arasında. Bakın, Lennon bir patronun iş yerinde başarılı olması için neler öneriyor:

-Paranın nereden ve nasıl kazanılacağını düşünün. İşiniz para kazanmak olsun. Dekorasyon değil. Sattığınız malın kalitesi, malın paketinden önemlidir. Kimseye, “parlak bir kutu içinde pislik” satmayın.

-Çenenize kilit vurun (zip your lip). Bu, sizi saçma bir şey söylemekten alıkoyar. Her zaman sinirlerinize hakim olmalısınız. Hislerinizle hareket etmekten ve bağırıp çağırmaktan kaçınmalısınız.

Takım kuralları

Makyavelist yılanlar

-Başkalarını yargılarken, yargılarınızı çok açık kriterler üzerine yapın. Çalışanlar, ne istediğinizi açık seçik ve rahatça anlayabilmelidirler. İyi yapılmış bir işi, laf olsun diye eleştirmeyin; hatta, bu iş için övücü kelimeler kullanın.

Yazar: Yaman Törüner

Kaynak: http://www.milliyet.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir