Rehberiniz-Patrona açık sözlü olmak iyi gelir!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Patrona açık sözlü olmak iyi gelir!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Patrona açık sözlü olmak iyi gelir!

İngiliz Psikoloji Birliği’nin yaptığı bir araştırmaya göre çalışanların patronlarına geri bildirimde bulunması onları mutlu ve sağlıklı yapıyor.

Psikologlar patronlara geri bildirimde bulunan çalışanların kendisini daha mutlu, sağlıklı ve stresten arınmış hissettiğini iddia etti.

İngiliz Psikoloji Topluluğu’nun Brighton’da düzenlediği çalışanlar ve patronların arasındaki ilişkiyi inceleyen konferans bu ilişkinin genelde stres yarattığını ortaya koydu.

İş Yerinde Sağlık Eğitimi kuruluşundan Emma Donaldson-Feilder’in hazırladığı ve 150 patron ile 500 çalışanla yapılan araştırma, patronların geri bildirim aldığı zaman tarzlarını değiştirdiğini ve daha efektif olduğunu gözler önüne serdi.

Araştırma ayrıca çalışanlarından geri besleme almayan patronların yönetim şeklinde bir değişime gitmediğini gösterdi.

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>