Rehberiniz-Orta yaş krizine iyi gelecek 5 tatil önerisi !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Orta yaş krizine iyi gelecek 5 tatil önerisi !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Orta yaş krizine iyi gelecek 5 tatil önerisi !

Biz size orta yaş krizinden kurtulmak için tatilinizde yapmanız gereken beş

madde söyleyelim. İster hepsini yapın, ister seçtiğinizi…

Çoruh Vadisi’nde rafting

Çoruh Vadisi, hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tatil geçirmenize ve sıkıntılarınızı atlatmanıza yardımcı olacaktır. 450 kilometre boyunca akan Çoruh Nehri rafting ve nehir kanosu için dünyanın en önemli nehirleri arasında gösteriliyor. Ayrıca bölgede Ortaçağ’dan günümüze ulaşan kaleler ve gözetleme kuleleri hâlâ varlığını koruyor.

Ayvalık’ta dalış

Dalmak elbette eğitim isteyen bir iş. Bu aktivite için biraz daha çaba sarfetmeniz gerekiyor ancak değeceğine emin olabilirsiniz. Dalmak için en ideal yer ise Ayvalık. Ayvalık’a siper olmuş birkaç adanın etrafında eşsiz dalış olanakları bulunmakta. Zaten bir rivayete göre kayıp şehir Atlantis de burada. Güneş Adası ve Yuvarlak Ada, belli başlı dalış noktaları. En çok rağbet gören dalış noktası ise Deli Mehmet Taşları. Sualtı feneriyle bu bölgedeki renklere hayran kalmamak elde değil.

Büyükada’da bisiklet turu

Bisiklete binmenin strese birebir geldiği ispatlanmış bir gerçek. Yalnız alalade bir yerde değil elbette. Bisiklete binmek istiyorsanız tartışmasız en eşsiz yer Büyükada. Bostancı, Kadıköy, Sirkeci ya da Kabataş’tan bir ada vapuruna biniyorsunuz ve son durak olan Büyükada’da iniyorsunuz. Üstelik bu yolculuğu bisikletinizle yapmak zorunda değilsiniz. Adanın meydanında bisiklet kiralayan yerler mevcut. İster 18 vitesli dağ bisikleti kiralayın, ister kadınlar için bulundurulan kadrosuz bisikletlerden. Takip edebileceğiniz iki rota var. Küçük ve büyük tur olarak adlandırılan bu rotalardan küçük tur bisikletle bir saat sürüyor. Eğer antrenmanlı değilseniz küçük turu deneyin. Kondisyonuna güvenenler büyük turu da deneyebilir. Rotanız eşsiz güzellikteki ormanların ve deniz manzaralarının arasından geçiyor.

Fethiye’de paraşütle atlamak

Paraşütle atlamak en unutulmaz deneyiminiz olabilir. Fethiye adrenalin tutkunları için de birçok alternatif sunuyor. Hele Babadağı…1975 metre yükseklikte bulunan bu dağdan paraşütle atlamak ve dünyanın en güzel manzaralarından birini izlemek o ana kadar tattığınız her türlü hazzın ötesine geçecektir. Bölgeye gittiniz ancak paraşütle atlamaya cesaret edemediniz diyelim; bunun da çözümü var. Toros Dağları’ndan Akdeniz’e ulaşan güzergahlarda at sırtında gezintiler de mevcut.

Kaçkar Dağları’nda trekking

Trekking, yani uzun bir yürüyüş tüm dertlerinizden sıyrılmanızı sağlayabilir. Doğu Karadeniz’de Hopa kıyılarında uzanan Kaçkar Dağları, trekking yapmayı sevenlerin en çok tercih ettiği rotalar arasında. Orman, göl, dere, bitki ve hayvan çeşitliliğiyle dikkat çeken Kaçkarlar’da farklı zorluk derecelerinde parkurlar bulunuyor. Yani turu bitirip bitiremeyeceğiniz kaygısını taşımanıza gerek yok. Kaçkarlar’a gitmek için en uygun zaman ise Haziran ve Eylül ayları arası. Kaçkarlar, Yedigöller, Başyayla ve Kavrun başlıca görülmesi gereken yerler arasında. Burada dünya standartlarının üzerinde önemli parkurlar bulunduğunu belirtmekte fayda var.

Kaynak: http://VATAN

Incoming search terms:

  • tatil önerileri orta yaş (1)
Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>