Rehberiniz-Ölüme atladı, kitaplarla yeniden doğdu!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Ölüme atladı, kitaplarla yeniden doğdu!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ölüme atladı, kitaplarla yeniden doğdu!

Ölüme atladı, kitaplarla yeniden doğdu

İki yıl önce trenin önüne atlayan, sağ bacağını ve kolunu kaybeden genç Rukiye, engellilerin yazdığı kitapları okuyarak hayata tekrar sarıldı.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde iki yıl önce eşinden ayrıldıktan sonra bunalıma girerek trenin önüne atlayan ve sağ kolu ile sağ bacağını kaybeden Rukiye Gökbudak (23), engelli yazarların kitaplar sayesinde hayata yeniden bağlandı. Ziyarete gelenlerin getirdiği, “Kendimi Engelletmem”, “Tavuk Suyuna Çorba” gibi kitaplarla başladığı okuma tutkusunu, iki yılda 93 kitapla sürdürdüğünü belirten Gökbudak. bu sayede, bedensel engelin yaşama engel olmadığını anladığını belirtti.

’HERKESE ÖRNEK OLSUN’

Gökbudak, “Görücü usulüyle evlenmiş, 4 ay sonra ayrılmak zorunda kalmıştım. Ölmek istedim, trenin önüne atladım. Sağ kolumu ve bacağımı kaybettim. Kurtulduğuma üzülüyordum, ancak okuduğum kitaplar düşüncelerimi değiştirdi” dedi. Ölüm fikrini kafasından attığını söyleyen Rukiye Gökbudak şöyle devametti: “Okuduğum ’Kendimi Engelletmem’ kitabı, bir tren kazasında iki ayağını kaybeden bir adamın öyküsünü anlatıyordu. Onu örnek aldım.”

Evlenmeden önce Mersin Üniversitesi Bankacılık Meslek Yüksekokulu’nu bitirdiğini, 12 Ekim 2004’teki intihar girişiminin etkisinden kurtulduktan sonra da Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’ne dikey geçiş yaptığını söyleyen Gökbudak, “Geçen yıl 4’e geçtim. Bu yıl mezun olmayı hedefliyorum” diye konuştu. Genç Rukiye sözlerini şöyle tamamladı: “Anne ve babanın yerini kimse tutmuyor. Borca girdiler, protezimi taktırdılar. Çok kolay olmasa da hayata bağlılığımı yitirmedim. Devlet memuru olmak istiyorum. Gülmemi çok görenlere örnek olmak için mücadele ediyorum. Şimdi çok mutluyum.”

Yazar: Erdoğan EKER / NAZİLLİ – MERKEZ

Kaynak: http://www.sabah.com.tr

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>