Rehberiniz-Olimpiyatlarda yeme-içme rekoru

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Olimpiyatlarda yeme-içme rekoru” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Olimpiyatlarda yeme-içme rekoru

Olimpiyat görevlileri Londra’da bir öğlen yemeği için 45 bin puond ödedi. İnternete de düşen fatura krizdeki Avrupa’da büyük tepki gördü.

15’inci Olimpiyat Oyunları’na ev sahipliği yapan İngiltere’nin Londra kentinde Olimpiyat yetkililerinin yediği bir öğle yemeğine ait olduğu iddia edilen faturanın internete düşmesi olay oldu. 44 bin 660 poundluk faturanın Londra’daki ünlü Dorchester Hotel’in restoranından China Tang’e ait olduğu iddia edildi.

Paranın nereye gittiği anlaşılıyor

İnternette yayınlanan faturada yemeklerin daha mütevazı fiyatlandırıldığı restoranda harcamanın 19 bin poundunun sadece bir şişe konyak için yapılması ise büyük tepki çekti. Söz konusu fatura arkadaşı restoranda işçi olan isimsiz bir kullanıcı tarafından sosyal medya sitesi Reddit’te yayınlandı. Kullanıcı siteye eklediği faturanın altına “Bir arkadaşım Dorchester Hotel’in restoranlarından birinde garson. Yukarıda gördüğünüz fatura ise Olimpiyat patronlarının bir öğle yemeğine ait. Faturaya bakınca bütün para nereye gidiyor şimdi anlaşılıyor” diye yazdı. Reddit kullanıcısı faturanın basında yer almasının ardından hesabını kapattı. Restoran yetkilileri konuya ilişkin soruları ‘yorum yok’ şeklinde geçiştirirken, Olimpiyat yetkilileri de konuya ilişkin açıklama yapmak istemedi. Söz konusu 1853 Hennessy konyak 2004 yılının eylül ayında 956 pounda bir müzayedede satıldı.

Reddit sitesinde isimsiz bir kullanıcı tarafından yayınlanan 44 bin 660 poundluk faturanın Olimpiyat yetkililerinin öğle yemeğine ait olduğu iddia ediliyor. Restoranın ise Dorchester Hotel’de olduğu belirtiliyor.

Yazar: Ayşe Ekin Gündüz

Kaynak: http://www.statgazete.com,au

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>