Rehberiniz-Okudum, özetledim, öneriyorum-2

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Okudum, özetledim, öneriyorum-2″ adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Okudum, özetledim, öneriyorum-2

DUYDUM, OKUDUM, BILIYORUM-OZLEM SELLER

ALEXANDER TEKNİĞİ REHBERİNİZ-John Gray

Beden Kullanımında Devrim Yapın ve Stresten Kurtulun

Günümüz yaşam koşulları yüzünden, masa başında saatler geçirirken yada araba kullanırken kamburlaşıyor ve küçücük çocukların içgüdüsel olarak hala becerebildikleri bedenimizi iyi kullanma yeteneğimizi yitiriyoruz.

Bunun sonucunda birtakım stres kalıpları geliştiriyoruz, akabinde de sırt ve baş ağrıları , huzursuzluk , uyuşukluk vb probler ortaya çıkıyor. Yüz yıl önce geliştirilen ve bu gün bütün dünyaca kabul gören ve öğrencileri arasında Kenneth Branagh, Sting, Daley Thompson , Anna Massey ve Sian Philips gibi ünlülerin bulundugu Alexander Tekniği binlerce insanın hayatında devrim yapmıştır.

Bu teknik sayesinde bedenimize hoyratça davranmayı ve onu ihmal etmeyi bırakabilecek bedenimizi daha sağlıklı ve verimli kullanmayı öğrenebileceğiz.

Peki nedir bu Alexander Tekniği diyorsanız kısaca şöyle özetleyebilirim:

Aleander Tekniği psiko fiziksel bir yeniden eğitim yoludur. Alışageldiğiniz otomatik tepkilerinizi bastırarak vücudunuzu yalnış kullanmanızı engeller, daha çok güven ve memnuniyet verici bir duyguyla birlikte düzgün reaksiyon ve kullanım ortaya çıkar.

Teknikleri ve nasıl uygulayabileceğimizi anlatan bu çalışmayı özetlemek yüzeysel bilgilendirmeden öteye gidemeyeceği için genel bir bilgi vermek istedim. Eğer okuduğunuz da uygulamaya başlarsanız hayatınızdaki stres katsayısının zamanla azaldığını farkedeceksiniz.

Çünkü KULLANIM doğanın dengesini değiştirebilir

Ve şeytanı dizginler ya da onu dışarı atar,

Şaşılası bir güçle….

William Shakespeare

Özlem Seller

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>