Rehberiniz-Öğretmenler “mafya koçu” olacak!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Öğretmenler “mafya koçu” olacak!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Öğretmenler “mafya koçu” olacak!

Okullardaki Polat Alemdarlar öğretmene zimmetleniyor

Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğü, okullarda lider özelliği taşıyıp sorunlu olan ‘Polat Alemdar’ ve ‘Memati’ gibi dizi filmlerdeki karektere özenen öğrencileri, öğretmenlere ‘zimmetleme’ kararı aldı.

Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, “Polat Alemdar’ar, Memati’ler artık öğretmenlere zimmetli. Bu öğrencileri kazanmalıyız” dedi.

Arif Molu Anadolu Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nin bugün yapılan veli toplantısına, Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata da katıldı.

Kültür Müdürlüğü Konferans Salonun’ndaki toplantıda konuşan Erdoğan Ayata, bir kaç okulda okul önlerinde gruplaşmalar olduğu yolunda bilgi aldıklarını, bunları polis ile işbirliği yaparak ortadan kaldırdıklaranı söyledi.

Okul içinde de oluşabilecek veya oluşumuş grupları da sürekli tekip ettiklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, bunun için başlattıkları çalışmayla ilgili şöyle dedi:

“Bu yıl ilk kez bir okulda pilot uygulamasına başladığımız ‘zimmetleme’ çalışması var. Bu çalışma, lider özelliklerine sahip, başarılı ancak, çeşitli nedenlerle bu başarısını olumsuz yönde kullanan Polat Alemdar’lar, Memati’ler olarak bilinen öğrencileri, öğretmenlere zimmetlemeye başladık. Okullarda Polat Alemdar, Memati olarak tanıtan bu öğrencilerle öğretmenler birebir ilgilenecek. Gerektiğinde ailesi, mahalledeki arkadaşları ile irtibata geçecek. Bu başarılı çocukları, bir türlü kazanacağız. Pilot uygulama şimdimik güzel gidiyor. Önümüzdeki günlerde uygulamayı genişleteceğiz.”

Yazar: Recep İSTEK/KAYSERİ / DHA

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>