Rehberiniz-Öğretmeni dinle sınavları kazant

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Öğretmeni dinle sınavları kazant” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Öğretmeni dinle sınavları kazant

Öğrenciler verimli çalışmanın yollarını ararken, uzmanlar başarı için öğretmenin anlattığı dersi dinlemenin yeteceğini söylüyor.

Dersi başta okulda öğretmenden sonra da takviye aldığı yerlerden iyi dinleyen öğrenci, fazladan çalışmaya gerek duymadan başarılı oluyor. Sınavlara hazırlanırken nasıl bir yol izleyecekleri konusunda öğrencileri uyaran eğitim uzmanları “Dersi derste dinleyin” geçtiğini söylüyor. Öğrenciler ilk okula başladıkları günden itibaren dersi derste dinleyip öğrenerek başarıya ulaşıyor. Bunu alışkanlık haline getiren öğrenciler ise takviye yardım almadan çok başarılı oluyor.

Ders çalışmaya odaklanın

Pianalitik Rehberlik Yayınları Editörü İsmail Baran, öğrencilere dersi derste dinlemenin formüllerini anlatarak “Öğrenciler yeterli motivasyonları olsa bile derse konsantre olamayabilirler. Bunun nedeni motivasyon güçlüdür. Bu sorun da çeşitli iç ve dış etmenlerden kaynaklanır. Dışsal etkenler; çoğunlukla çevresel ortamın uygun olmamasından kaynaklanır. İçsel etkenler ise kişinin duygusal sosyal ve fiziksel durumu ile ilgilidir. Ders çalışırken verim alabilmek, kendimizi çalıştığımız konuya verebilmekle mümkündür. Bu da dikkatimizi, çalıştığımız derse yoğunlaştırmakla olabilir” diye konuştu. HABER MERKEZİ

HAYAL KURMAK YOK

Başarı için derse odaklanmanın önemin değinen İsmail Baran hayallere kapılmamak gerektiğini söyledi. Baran “Sadece çalıştığımız konuya odaklanmak, hayallere kapılmamak her zaman mümkün olmaz. Konsantrasyon eksikliğine yol açan nedenleri ortadan kaldırmalısınız” dedi.

Motivasyon için ortama dikkat

Kaynak: http://www.stargazete.com,au

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir