Rehberiniz-Öğrencisi olduğu dershaneyi satın aldı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Öğrencisi olduğu dershaneyi satın aldı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Öğrencisi olduğu dershaneyi satın aldı

ÖĞRENCİSİ OLDUĞU DERSHANEYİ SATIN ALDI

KADİFE ŞAHİN/MİLLİYET

Öğrencisi olduğu Uğur Dershanelerini satın alan ve sonradan da Bahçeşehir Kolejini kuran Enver Yücel, şimdi de ABDde dershane açıyor. Aynı zamanda Bahçeşehir Üniversitesinin kurucularından olan Enver Yücelin dershanecilikle tanışması, 1972 yılında lise öğrencisiyken Lalelide bulunan Uğur Dershanesinde kurs almasıyla başlamış.

Daha sonra dershanede işe de giren ve temizlik işlerinden sekreteryaya kadar pek çok işle ilgilenen Yücel, Haydarpaşa Lisesinde yatılı okumasına karşın dershane ile ilişkisini devam ettirmiş. Eğitime büyük ilgi duyduğunu belirten Yücel, dershanede öğrenciyken, çalışanı, daha sonra öğretmeni şimdi de sahibi. Yücel, girişimciliğinin öyküsünü şöyle anlatıyor:

O yıllarda bizim dershane sahibi olmamız, dershaneyi kuran kişinin adeta dershaneyi bırakıp gitmesiyle gerçekleşti. Biz para karşılığında bir dershaneyi almadık. Üç odalı bir yerdi. Sadece Milli Eğitim Bakanlığından izni alınmış, daha sonra da bize dervedilmiş küçük bir yerdi. Hiç unutmuyorum, nişanlıydım. İlk arabamı almıştım. Maaşları ödemek için altı ay sonra arabamı satmıştım. Bunu çok iyi hatırlıyorum. Ve o gün, bu gün aşağı yukarı 30 yıla yakındır çalışanlarımızın maaşını bir saat geciktirdiğimi bilmem.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir