Rehberiniz-Ofiste mercek altındasınız

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Ofiste mercek altındasınız” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Ofiste mercek altındasınız

Kurumsal bir şirkette çalışıyorsanız devamlı gözetim altındasınızdır.

Ofiste Mercek Altındasınız

Güvenlik kameraları bir yana, bilgisayarınızdan yaptığınız tüm işlemler, ana makinede takip ediliyor olabilir. Örneğin ABD’de her üç şirketten ikisi, bütün internet kullanımını denetliyor. Ayağınızı denk alın.

En kötüyü düşün

ABD’deki Ulusal İş Hakları Enstitüsü’nün kurucusu Lewis Maltby, “Gönderdiğiniz bir elektronik postayı kimin okuduğunu asla bilemezsiniz” diyor. Patronunuzla samimi bir ilişkiniz varsa, açık açık bilgisayarlar denetleniyor mu diye sorun. Aksi takdirde mutlaka temkinli olun.

E-Postayı azalt

ABD’de 2009 yılı içinde işten çıkarılanların yüzde 28’i e-postalarını kişisel amaçlar için kullandıkları için işsiz kaldılar. İşte iş yapın. Kişisel e-posta hesabınızın da ana makineden geçtiğini unutmayın. Yazdığınız başınıza iş açabilir. Tüm kişisel iletişiminizi özel cep telefonunuzla yapın.

Evde dikkatli ol

Eve iş getirip, ofis ağına login olursanız, ev bilgisayarınız da geçici bir süre ağın parçası haline gelir. Yüzde 100 garantisi yok ama denetleme sistemi o an yaptığınızı gözleyebilir. Risk almayın. İşinizi yaptığınız süre içinde kişisel bir şey yapmayın.

Kaynak: http://www.msn.com.tr

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir