Rehberiniz-O yaptıysa, siz de yapabilirsiniz!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “O yaptıysa, siz de yapabilirsiniz!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
O yaptıysa, siz de yapabilirsiniz!

İngiltere’de ona ‘Sutyen Kraliçesi’ diyorlar. 1996’da tek başına kurduğu şirketin yıllık cirosu bugün 200 milyon dolar. Silikon jelli, destekli sutyenin mucidi Michelle Mone (34) okulu bıraktığında on beş yaşındaydı. Ne lise okudu, ne üniversite. Arkasında maddi manevi hiç desteği olmamasına rağmen başarılı oldu.

Michelle Mone, 1-2 Aralık’ta Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenecek Marka Konferansı’nda konuşmak üzere İstanbul’a gelecek. Mone ile önceden röportaj yapmak, motive eden, geleceğe umutla baktıran, ağlatan öyküsünü herkesten önce dinlemek için Londra’ya gittik.

S: Hayat hikayeniz nasıl başlıyor? Çocukluğunuza dair hatırladığınız en önemli ayrıntı nedir?

S: Biyografinizde ‘Bir hastalık yüzünden 15 yaşında okulu bıraktı’ diye yazıyor. Hastalığınız neydi?

S: Okulu bırakmak sizde bir kompleks yarattı mı? ‘Keşke üniversite, en azından lise mezunu olsaydım’ cümlesini sık kuruyor musunuz?

– Hayatımı hiçbir zaman ‘keşkeler’ üstüne kurmadım. Olan olur; sen başının çaresine bakmak zorundasındır. Bu hayatla başa çıkmak için başına ne geliyorsa çaresine bakacaksın. Geçmişe bakıp, dövünmek, yakınmak… Bu benim tarzım değil.

S: Nasıl bir öğrenciydiniz? Parlak mı vasat mı?

S:Sizi dinleyen herkes, iş hayatında başarılı olmak için okula gitmeye gerek yok, diye düşünecek. Gerçekten hikayenizin anafikri bu mu?

NEDEN KADINLAR BU ÇİLEYİ ÇEKMEK ZORUNDA

S: Okulu bıraktıktan sonra yaptığınız ilk iş neydi?

S: Neden ayrıldınız öyleyse?

S: Kendi markanızı nasıl yarattınız? ‘Bir sutyen yapayım, bütün kadınlar hayran kalsın’ fikri kafanızda ne zaman belirdi?

S: Hepimizin aklına böyle fikirler gelir zaman zaman. Ama ucunu bırakırız, uçar gider. Siz bırakmamışsınız. Bu fikir üstüne üç yıl çalışmışsınız. Sizi motive eden şey neydi?

– Ben kafama koyduğum şeylerin peşini kolay kolay bırakmam. Dişlerimi öyle bir geçiririm ki, o iş olur! 3 yıl değil gerekseydi 10 yıl bile uğraşırdım. Kadınların daha fazla acı çekmesini istemiyordum. Piyasayı araştırdım. Tüm sutyen üreticilerinin erkek o

KAŞİF, TASARIMCI İŞ KADINI, ANNE, EŞ

S: Bugün geriye dönüp baktığınızda başardım diyor musunuz? Hayalinizdeki noktaya ulaştınız mı?

– Başarmak mı? Yolun yarısında bile değilim. Çünkü ben bir hedefe yaklaştığımı hissettiğim an kendime yeni hedef koyuyorum. İlk hedefim İskoçya’da başarılı olmaktı. Oldum. Sonra Londra. Onu da başardım. Amerika’ya da ulaştım. Avrupa’da dokuz ülkede satıyo

S: İş dünyasında bir lakabınız var mı?

– Birçok lakabım var. Sutyen hükümdarı, sutyen kraliçesi ve Richard Branson’un kadın versiyonu diyorlar. Neden Richard Branson’a benzettiklerini bilmiyorum, ben onun kadar başarılı değilim ki!

S: Hayattaki önceliklerinizi sıralar mısınız?

HAFTAYA GORBAÇOV VE CLINTON’IN ÖNÜNDE KONUŞACAĞIM, KORKUDAN ÖLÜYORUM

S: Son yıllarda seminer ve konferansların aranılan konuşmacısı oldunuz? Bu sizin ikinci mesleğiniz diyebilir miyim?

S: Teknik değil, duygusal konuşmalar yapıyorsunuz. Dinleyenler arasında ağlayanlar oluyor mu?

S: Konferanslarınıza gelenler salonu hangi duygularla terk ediyorlar?

Yazar: Sibel Arna

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir