Rehberiniz-Mutluluk tabletleri: dünyanın en mutluluk veren sözleri bir kitapta toplandı!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Mutluluk tabletleri: dünyanın en mutluluk veren sözleri bir kitapta toplandı!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mutluluk tabletleri: dünyanın en mutluluk veren sözleri bir kitapta toplandı!

Mutlu olmak için okumanız gereken sözler bir kitapta toplandı. Azime Telli tarafından hazırlanan ‘Mutluluk Tabletleri’, mutluluk konusunda söylenmiş en güzel 1000 sözü bir arada sunuyor. turkey90, ‘Mutluluk bilgisinine’ ulaşmak isteyenlere bu kitabı tavsiye ediyor.

İnsanoğlunun mutluluk arayışı ilk insana kadar uzanıyor. İlk insandan bu yana hepimiz mutlu olmak istiyoruz. Ancak mutlu olmayı ve mutlu kalmayı başaranlar yüzyıllardır azınlıkta. Çünkü büyük çoğunluğun mutluluk konusunda kafası karışık.

Mutlu olmaya kalkışmadan önce okumanız gereken sözler Azime Telli tarafından derlendi. ALFA Yayınları’ndan çıkan ‘Mutluluk Tabletleri’, mutluluk konusunda söylenmiş en güzel 1000 sözü bir araya getiriyor.

Aforizma tadındaki sözler

‘Mutluluk bilgisine’ ulaşmak için onlarca kitap okumanıza gerek yok. Azime Telli, bilim adamlarından bilgelere, yazarlardan sanatçılara kadar yüzlerce kişinin mutluluk konusunda söylediklerini taradı. İçlerinden mutluluk konusunda ‘tesbit’ ve ‘taktikler’ içeren sözleri seçti. Sonuçta, rastgele bir sayfasını açıp okuduğunuzda mutluluğa olan inancınızı tazeleyecek bir kitap ortaya çıktı.

KİTABIN ARKA KAPAK YAZISINDAN

Hepimiz mutlu olmak ve mutlu kalmak istiyoruz. Bu yolda ilk değiliz, son da olmayacağız. Bizden önce milyonlarca bilge insan mutluluk üzerine kafa yordu. Bizler için “mutluluğun bilgisi”ni ürettiler. Birazcık çaba gösteren, bu konuda bilgeliklere ulaşabiliyor. Bunlarla kendi mutluluğunu üretebiliyor.

Mutluluk konusunda sorun bilgi kıtlığı değil bilgi kirliliği. Yanlış bilgilerle yola çıkanlar, kolayca yoldan çıkabiliyor. Üstelik mutluluğa inancını kaybetmiş olarak!

Bu kitapta, büyük bilgelerin ve bilim adamlarının mutluluk üzerine söylediği 1000 güzel söz var. Kendine mutlu bir, hayat armağan etmek isteyenler için… Unutma, hayat sana mutluluk borçlu değil ama sen kendine mutlu bir hayat borçlusun!

İnsan daima mutlu olmalıdır, mutlu değilse suçlu demektir. -Tolstoy

Keder kuşlarının başımızın üstünde dolaşmalarına engel olamayız ama gelip saçımıza yuva yapmalarını engelleyebiliriz, – Çin Atasözü

Mutlu aşk yoksa, bu aşkın suçu değil! – Aragon

Gerçek mutluluk, gecenin karanlığında güneşi pencerene çizebilmektir. – Alexandre Dumas

Üzülmek, yarının sıkıntısından bir şey eksiltmez, sadece bugünün gücünü tüketir. – A.J. Cronin

Bazıları gittikleri her yerde mutluluk yaratır, azıları ise her gittiklerinde. – Oscar Wilde

Mutluluk tabletleri tüm kitapçılarda ve internet mağazalarında “kendisine mutluluk ısmarlamak isteyenleri” bekliyor.

Yazar: Özge Mutlu

Kaynak: http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=565507&sa=62440227

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>