Rehberiniz-Mutluluk için “ideal yıllık gelir” bulundu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Mutluluk için “ideal yıllık gelir” bulundu” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mutluluk için “ideal yıllık gelir” bulundu

Araştırmacılar araştırdı: Kişilerin gelirleri yıllık 75 bin dolara yaklaşınca mutluluk ve huzur duyguları artış gösteriyor.

Araştırmaya ilişkin bulgular ABD’deki Ulusal Bilimler Akademisi’nin yayın organında yer aldı.

Ekonomist Deaton Kahneman ve Nobel ödüllü psikolojist Daniel Kahneman’ın 450 bin Amerikalı’yla 2008 ve 2009 yılları arasında gün ve gün yaptığı görüşmeler sonucunda ortaya çıkan araştırmada, Gallup’un Mutluluk Endeksi’nde yer alan sorular soruldu.

75 BİNDEN SONRASI HİKAYE

Gün ve gün yapılan analizlerin sonunda da gelir düzeyi yükseldikçe mutluluk ve huzur duygularının arttığı sonucuna varıldı. Buna karşılık mutluluk ve huzur getiren en efektif gelir düzeyinin yıllık 75 bin dolar olduğu da iddia edildi. Yani bu gelir seviyesine kadar her gelir artışı mutluluk ve huzur düzeyinde daha hızlı artışlar getiriyor. Bu seviyeden sonra ise gelir ve huzur düzeyinde bir artış yaşanmıyor.

Deaton Kahneman, 75 bin doların üzerinde gelire sahip olanların konforlu ve rahat yaşam nedeniyle yine kendini iyi hissettiğini fakat bu gelir düzeyinin üzerine çıkılmasının günlük mod üzerinde daha fazla mutluluk etkisi yaratmadığını söyledi.

Kaynak: http://www.haberturk.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir