Rehberiniz-Mutluluk için biber, strese karşı çilek

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Mutluluk için biber, strese karşı çilek” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mutluluk için biber, strese karşı çilek

MUTLULUK İÇİN BİBER, STRESE KARŞI ÇİLEK

Bazı yiyecekler algılama yeteneğini artırırken, mutluluk için acı biber, stres atmak için ise çilek yenmesi öneriliyor.

Bazı yiyeceklerin, algılama yeteneğini artırdığı, beyni daha verimli hale getirdiği ve daha hızlı düşünmeyi sağladığı bildirildi.

İnternette, www.genbilim.cjb.net adresinde yayınlanan yazıda, havucun beyin metabolizmasını canlandırdığı için, ezberleme yapılırken küçük bir tabak sıvı yağlı havuç salatası yenilmesi önerildi.

Ananasın da tiyatro sanatçıları ve müzisyenlerin ihtiyacı olan bir meyve olduğu kaydedilen yazıda, Çünkü, uzun bir metin ezberleyebilmek için fazla miktarda C vitaminine ihtiyaç vardır denildi.

Ne kadar acı olursa o kadar iyi

Mutluluk için, özellikle kırmızı biber yenmesi gerektiği ifade edilen yazıda, şöyle denildi: Kırmızı biber ne kadar acı olursa o kadar iyidir.

Aroma maddeleri vücudun kendi mutluluk hormonunu salgılamasını hareketlendirir. Çilek ve muz stresi giderirken, çileğin lifli maddesi mutluluk vermektedir.

Lahana, tiroit bezlerinin aktivitesini yavaşlattığı için sinirliliği giderir. Örneğin sınav öncesi stressiz öğrenmeyi sağlar. Limon, içerdiği C vitamini fazlalığından dolayı beyni canlandırır ve algılama yeteneğini arttırır. 

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir