Rehberiniz-Mutlu çocukluk hızlı boşanma getiriyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Mutlu çocukluk hızlı boşanma getiriyor” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mutlu çocukluk hızlı boşanma getiriyor

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan araştırma ortaya koydu

Cambridge Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırma mutlu bir çocukluk geçirenlerin boşanmaya meyilli olduklarını ortaya çıkardı. İngiltere’de 1946 yılında doğan bir grup insanı her yıl izleyen bilim adamları çocukluklarında sevgi dolu bir ortamda büyüyenlerin, özgüveni yüksek bireyler olarak ilerleyen yaşlarında çıkmaza giren ilişkilerini bitirmede daha cesur davrandıklarını açıkladı. Ergenlik çağındayken öğretmenlerinin mutluluk, sosyalleşme ve enerji seviyelerini kontrol ettiği bireylerin, tez canlı, emir almaktan hoşlanmayan kişiler oldukları belirtildi.

Profesör Felicia Huppert, “İhtiyaçlarını karşılamayan ilişkileri sonlandırmada, çocukluğunu mutlu bir çevrede yaşayan kişiler yaşıtlarına göre daha özgüvenli olduklarından, boşanmakta tereddüt etmiyorlar” dedi. Aynı zamanda ergenlik çağını mutlu geçirenlerin, yaptıkları işte daha fazla tatmin oldukları, hobilerine ve kişisel zevklerine zaman yaratarak sosyalleşme eğilimlerinin de yüksek olduğunun altı çizildi. Uzmanlar, “Maddi olarak yaşanan sıkıntıları mümkün oldukça çocuklara yansıtmayarak mutlu bir çocukluk geçirmelerini sağlarsak, hayata bir sıfır önde başlamalarını da sağlamış oluruz” diyerek ebeveynleri uyardı.

Kaynak: http://www.gazetevatan.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir