Rehberiniz-Mutlu bir ofis yaşantısı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Mutlu bir ofis yaşantısı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mutlu bir ofis yaşantısı

Günün büyük kısmını geçirdiğimiz iş yerlerinde stresi azaltmak ve işten daha fazla keyif almayı kim istemez? Üstelik bunu yapmak sandığınız kadar zor değil. İşte mutlu bir ofis yaşantısı için 5 alışılmadık ipucu…

İŞ YERİNDE DAHA MUTLU OLMANIN 5 FARKLI YOLU

Günün büyük kısmını geçirdiğimiz iş yerlerinde stresi azaltmak ve işten daha fazla keyif almak kim istemez? Kişisel gelişim kitapları yazarı Srikumar S. Rao mutlu bir ofis yaşantısı için 5 alışılmadık ipucu veriyor. İşte yazarın önerileri:

1-Yarım saat boyunca hiçbir şey yapmayın: Günlük koşturmaca ve gürültü stres yapar. Yarım saatliğine bir şey izlemeyin, eposta okumayın, telefonda konuşmayın.

2-İşinizle ilgili sizi mutlu eden şeyleri yazın: Çalıştığı şirketten nefret etmek ve her şeyin kötü gittiğini düşünmek işin kolay tarafı. Oysa işin aydınlık tarafını görmek sizin işe olan yaklaşımınızı ve de performansınızı geliştirir.

3-İşle ilgili yeni bir beceriniz olsun: Eğer telefonda satış yapmak zorunda olmak sizi ürkütüyor ve yazmayı daha çok seviyorsanız, telefon yerine eposta atmayı, eposta pazarlaması yapmayı deneyin. Bu taktiklerle hoşlanmadığınız işi daha az, sevdiğiniz şeyi daha fazla yapmış olacaksınız.

4-Bir telefon konuşmanızı kayda alın: Telefonda kaç kez “ben” diyorsunuz? Konuşmayı kendinize odaklamak yerine biraz da başkalarını düşünüp onların hayatını kolaylaştırmayı deneyin.

5-Başınıza gelen kötü şeylerden sorumlu tuttuğunuz insanların listesini yapın: Sonrasında da onların, hakkınızdan gelmek için fırsat filan kollamadığını, onların sadece kendilerini mutlu etmeye çalıştıklarını anlayın. Haksızlık olarak algıladığımız şeylerin çoğunda genellikle hiçkimse hatalı değildir.

Kaynak: Srikumar S. Rao, Are You Ready to Succeed? Unconventional Strategies to Achieving Personel Mastery in Business and Life adlı kitabından. (Hyperion Yayınevi, 2005)

Kaynak: http://www.yenibiris.com

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir