Muş İş ve Meslek Danışmanları Birinci Oldu

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


Türkiye İş Kurumu Muş İl Müdürlüğü (İŞKUR), 2011 aralık ayı bireysel danışmanlık görüşmeleri gerçekleşme oranına göre sıralamada Türkiye birincisi oldu.
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce açıklanan istatistiksel veriler doğrultusunda, İş-Kur Muş İl Müdürlüğü, Türkiye geneli değerlendirmede birinci sırada yer aldı. 2011 aralık ayı bireysel danışmanlık görüşmeleri gerçekleşme oranına göre Türkiye birinciliğini elde İş-Kur İl Müdürlüğü, bireysel danışmanlık görüşmeleri (2011 yıllık hedef gerçekleşme oranına göre sıralamada ise Türkiye ikincisi oldu.
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce, 2011-2015 stratejik planında ve 2011 performans programında il müdürlükleri için konulan iş danışmanlığı hedeflerine ulaşma durumunun tespiti ve hedeflerin gerisinde kalınması riskine karşı, zamanında gerekli önlemlerin alınması amacıyla iş danışmanlığı hedeflerinin gerçekleşme oranları, her ay e-posta ekindeki tablo ile il müdürlüklerine gönderiliyor.
Muş İş Kur İl Müdürlüğü ile birlikte 81 il müdürlüğüne gönderilen performans değerlendirme istatistiklerinde, “2011 yılı içerisinde (Ocak-Aralık) il müdürlüklerince toplam 161 bin 44 kişiye iş danışmanlığı hizmeti verilmiş olup, Aralık ayı sonu itibariyle yıllık hedefin aşıldığı (yüzde 107,36) tespit edilmiştir. Bireysel iş danışmanlığı hedeflerine ulaşan illerin personeline özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. Hedeflere ulaşamayan illerin 2012 yılında azami gayret göstermelerini rica ederiz.” ifadeleri yer aldı.

İş Kur Muş İl Müdürlüğü, başarılı çalışmalarıyla göz doldurmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce açıklanan istatistiksel veriler doğrultusunda Muş İl Müdürlüğü Türkiye geneli yapılan değerlendirmede birinci sırada yer aldı. 2 iş ve meslek uzmanı ile görev yapan İş Kur Müdürlüğü, 2011 yılında 50 kişiye Meslek Danışmanlığı, bin 578 kişiye İş Danışmanlığı, 3 bin 721 kişiye Okul Çalışması ve 340 kişiye veli toplantısı olmak üzere toplam 5 bin 689 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmeleriyaptı.
Konuyla ilgili makamında basın toplantısı düzenleyen İş Kur İl Müdürü Mikail Gökarslan, Bakanlığın 2011 yılında 81 ilde 100 bin kişiyle bireysel danışmanlık görüşme hedefi koyduğunu ve bu hedefi yüzde 60 oranında aşarak 161 bin 44 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmeleri yapıldığını söyledi. Gökarslan, Aralık ayı istatistiklerinde ise yüzde 107 oranında bir artış olduğunu kaydetti. Muş’ta 5 bin 689 kişiyle bireysel danışmanlık görüşmeleri yapıldığını yineleyen Gökarslan, “Bu çalışmayı 2 iş ve meslek
danışmanı uzmanıyla yürüttük. Uzmanlarımız 15 günlük seminerin ardından hemen ildeki görevlerine başladılar ve başarılı bir tablo çizdiler. Uzmanlarımız uzun zamandır kuruma kaydı bulunan ve iş bulamayan işsizleri tespit edip onlarla görüştü. Bu işsizler, yapılan görüşmelerin ardından mesleklerine uyan yerlere yönlendirilmiştir. Bu çalışmalara rağmen iş bulamayan işsizler ayrıca kendileri için açılan kurslara yönlendirilmiş ve istihdam olanakları sağlanmıştır. Öte yandan uzmanlarımız yine işverenlerle
görüşmeler yapıp ihtiyaç duyulan mesleklere göre önerilerde bulunmuştur ve işsizliğin önüne geçmeye çalışmıştır. Uzmanlarımız bir nevi işsizleri pazarlamıştır” diye konuºtu.

Incoming search terms:

  • türkiye iş kurumu (51)
Etiket(ler): , , , .Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir