Rehberiniz-Motivasyon şovu kanlı bitti!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Motivasyon şovu kanlı bitti!” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Motivasyon şovu kanlı bitti!

AKSAM GAZETESİ

25.02.2005

Murat DÖNMEZ / KONYA

Konya”da NLP Uzmanı Mustafa Gül, gazetecilere düzenlediği ”motivasyon gösterisi”nde sekreterini ””motive ettikten sonra”” koltuktan cam kırıklarının üzerine atlamasını istedi. Camların üstüne atlayan genç kadının ayağı kesildi. Gül, sekreterinin, komut vermeden atladığı için ayağının kesildiğini söyledi.

Günlük yaşamda yaşanan korku ve stresi yenmek için beyne doğru talimatlar gönderilmesi gerektiğini belirten Gül, başaramama, hayal kırıklığı gibi olumsuz durumların, düşünce gücüyle olumlu hale dönüştürebileceğini öne sürdü.

Sigarayı bırakmak, üniversiteyi kazanmak gibi hedeflerin, ”Ben yapamam” düşüncesiyle başarısızlıkla sonuçlandığını anlatan Gül, ”İstediğimiz sonuçları elde etmek için başarımızın yaşamımıza katacağı olumlu şeyleri düşünmeliyiz ki beynimiz, o konuda motive olabilsin” dedi.

Korkuların, sadece düşünceden ibaret olduğunu öne süren Gül, sekreteri Nevruz Seretli”nin, motive olduktan sonra cam kırıkları üzerine atlaması halinde zarar görmeyeceğini kaydetti. Koltuğun üzerine çıkan Seretli”yi motive eden Gül, genç kadından, cam kırıklarının üzerine atlamasını istedi. Camların üstüne atlayan Seretli”nin ayağı kesilince Gül, sekreterinin ”komut vermeden atladığını” söyledi.

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir