Rehberiniz-Modern zamanların insanlarının arkadaş profili

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Modern zamanların insanlarının arkadaş profili” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Modern zamanların insanlarının arkadaş profili

Modern zamanların insanları arkadaş bulma konusunda atalarından daha fazla imkana sahip. Ancak bu imkanı yeterince değerlendirdikleri söylenemez. Araştırmalara göre yakın arkadaş bulma konusunda kadınlar, erkeklerden daha başarılı…

FACEBOOK’TAKİ ’EN YAKIN ARKADAŞ’ SAYISI 5

İngiltere’de yapılan araştırmada kadınların yakın arkadaş bulma konusunda erkeklere oranla iki kat daha başarılı olduğu ortaya çıktı. İnsanların Facebook’taki “en yakın arkadaşları”nın sayısı ise 5 olarak belirlendi.

İngiltere’de bir içecek firması tarafından gerçekleştirilen araştırmada kadınların hayatları boyunca bir arada olacakları arkadaşlarıyla lise yıllarında tanıştıkları ortaya çıktı.

Ayrıca çalışma sonuçlarına göre kadınlar erkeklere oranla daha çok yakın arkadaş ediniyor.

Kadınların lisede tanıştıkları arkadaşlarıyla ömür boyu dost kaldıklarını gösteren çalışmada erkeklerin yakın arkadaşlarını üniversitede ya da ofiste buldukları ortaya çıktı.

Araştırmaya katılan kişilerin büyük bir çoğunluğu hayatlarında “yakın” olarak tanımladıkları 5 arkadaşlarının olduğunu söylerken 60’lı yaşlarda bu sayının 3’e düştüğünü üzülerek ifade etti.

Araştırmayı yürüten firmanın sözcüsü Steven Simpson İngiliz Daily Mail gazetesine yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Görünüşe bakılırsa kadınlar yakın arkadaş olma konusunda erkeklerden daha yetenekli.

Kişilerin cep telefonlarındaki rehberlerde ya da Facebook listelerinde en az 100 kişi olsa da bunlardan sadece 5 tanesi gerçek arkadaş sayılıyor.”

Kaynak: http://www.ntvmsnbc.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>