Rehberiniz-Mobbıng mağduru olmayın

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Mobbıng mağduru olmayın” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mobbıng mağduru olmayın

ALO 170’e yapılan 6 bin 84 mobbing şikayetinin yüzde 55’ini erkekler, yüzde 45’ini de kadınlar oluşturdu.

ALO 170’e mobbing şikayetleriyle ilgili toplam 6 bin 84 adet çağrıda bulunuldu. Çağrıların yüzde 67’si özel sektör, yüzde 33’ü kamu sektörü çalışanlarından geldi. Başvuruda bulunanların yüzde 55’i erkek, yüzde 45’i ise kadınlardan oluşuyor.

İletişim merkezindeki personelin yüzde 60’ını kadın, yüzde 40’ının da erkeklerin oluşturduğu ALO 170’de 2’si görme ve 5’i fiziksel, 7 engelli personel çalışıyor.

Yabancı uyruklu kişilere hizmet verebilmek için iletişim merkezinde çok iyi derecede 8 Arapça ve 12 İngilizce bilen personel çalışıyor. Ayrıca iletişim merkezinde, vatandaşlara danışmanlık yapılabilmesi için Karaman’da 1, Şanlıurfa’da 2 olmak üzere 3 psikolog da görev yapıyor.

Bugüne kadar 8,3 milyon çağrı

İletişim merkezinin hayata geçtiği günden bugüne kadar, vatandaşlardan ALO 170’e yaklaşık 8,3 milyon çağrı geldi. Karşılanan çağrıların yüzde 87 gibi yüksek oranı ilk etapta çözümlendi, daha detaylı araştırma gerektiren başvurular için sistem üzerinden başvuru oluşturularak yaklaşık bin 700 kurum çalışanından online destek alındı.

KAYNAK: Milliyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>