Rehberiniz-Minik mucitlerin avrupa başarısı

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


iyimeslek.com ailesi olarak “Minik mucitlerin avrupa başarısı” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Minik mucitlerin avrupa başarısı

Bir Avrupa Birliği Organizasyonu olan ve “Sorgulama Temelli Bilim ve Teknoloji Eğitimi” projesi kapsamında Romanya’nın Bükreş şehrinde düzenlenen uluslararası “Stars of Science” (Bilimin Yıldızları) yarışmasına türk öğrenciler damgasını vurdu. Özel Arel Ortaokulu öğrencileri Avrupa Birincisi, Özel Arel Fen Lisesi öğrencileri de Avrupa İkincisi oldu.

Katıldıkları ulusal ve uluslararası projelerde birçok başarıya imza atan öğrenciler 19-20 Nisan tarihleri arasında Romanya’da düzenlenen “Bilimin Yıldızları” (Stars of Science) yarışmasında ülkemizi başarıyla temsil ederek uluslararası bir başarıya daha imza attı. Deniz Özgür, Ece Bahtışen, Ada Uruşak, Feyza Ardal, Seray Küçükboyacı “Küçükçekmece Gölü’nün Su Kalitesinin Değerlendirilmesi” adlı projeleri ile Avrupa Birincisi, Fen Lisesi öğrencileri Arda Korkmaz, Gürkan Korkmaz ve Alper Nurocak, denizleri kirleten petrolün ayrılarak yeniden kullanılmasını sağlayan “Denizlerden Petrolün Ayrılması ve Petrolün Geri Kazanımı” adlı projeleri ile Avrupa İkincisi oldular.

KAYNAK: Cnn Türk

Yer işareti koy Kalıcı Bağlantı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir