Rehberiniz-Metroseksüel erkekler mi başarıya daha yatkındır, taşfırın erkekleri mi?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Metroseksüel erkekler mi başarıya daha yatkındır, taşfırın erkekleri mi?” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Metroseksüel erkekler mi başarıya daha yatkındır, taşfırın erkekleri mi?

turkey90.com uyelerine sorduk:

Metroseksüel erkek, kentli, kişisel bakımına özen gösteren, feminen tarafıyla barışık, duygularını gösterebilen, kendine ve dış görünüşüne düşkün erkek demek. Taşfırın erkekleri ise daha geleneksel yollar kullanan, “sert erkek” tarzında oynayan, gerektiğinde ezerek ve üzerek kazanmaktan çekinmeyen, ama gerektiğinde de “ağabeylik” edip garibanı kollayan, duygularını gizleyen erkek modelidir. Sizce hangisi Türkiyenin iş hayatında başarılı olmak için daha uygun? Taşfırın erkeği olmak mı, metroseksüel erkek olmak mı daha avantajlı?

ONLAR DA CEVAPLADILAR:

uyedegil 21/10/2004

Sert toprakların ülkesinde sert erkekler kazanır! İsviçrede metroseksüeller, Türkiyede taşfırınlar. Gerçi, son yıllarda “prezentabıl” oldukları için, metroseksüeller tercih edilir gibi oluyor ama sonunda kazanan hep taşfırınlar. Merak ediyorum, niye iş ilanlarında hep “prezentabıl” eleman arandığı yazılır da, “ingilizce ve bilgisayar bilen, taşfırın erkeği aranıyor” yazılmaz!

baburcum 23/10/2004

yeri geldiğinde taşfırın yeri geldiğinde metroseksüel olabilmeli; mr.hide misali…

i_isik 24/05/2005

Bu sorunun cevabı bence yaptığın işe göre değişir. Her sektörün ayrı tarzda eleman ihtiyacı olabilir ama bir cevap bekleniyorsa metroseksüel erkek.

uyedegil 27/05/2005

ne alakası var saçmalama

uyedegil 01/06/2005

Bence günümüzde şirketler kişinin ne metroseksülliğine ne de diplomasına bakıyor.Kişinin işini iyi bilip bilmediğine bakıyor.

omerbayduman 09/06/2005

çalışılan yer bunda etkilidiir.patronun görüşleri işletmenin vizyonu hedefleri çalışılan il bunlarda belli başlı etkenlerdir metroseksüel erkekler patronlar olaylara daha gerçekçi oluyor. oyun oynamıyoruz rekabet ediyoruz. iletişimin ön planda olduğu yerler hataları daha iyi bulur ve mevcut verimi arttırma girişimleri öncelik lidir ÖMER BAYDUMAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ

gudev 13/06/2005

İkisi de başarılı olabilir gibime geliyor. Ancak biri diğerinden daha başarılıdır.Başarı düzeyleri aynı değildir yani.Kıyaslayacak olursak;taş fırın erkekleri bence. Niye mi? Ben de öyleyim de ondan. Belki de bilinç altında bize doğru olanı o (yani taşfırınlık) gösterildiği için olsa gerek. Taşfırınında engelleri var. Mesala kalp kırmak gibi.metroseksüel erkeklerinde artıları var. Başarıda her ikisinde yer var.

uyedegil 15/06/2005

başarıdan kasıt nedir?nasıl bi iş ortamı vardır? soruya göre iş ortamındaki bireylerin, özellikle üst düzey olanların eşeyleri önemli… dikkat ederseniz soruya göre diyorum… bu ayrımın açıkçası iş hayatında yeri olduyuna pek inanmıyorum.hertürlü insan işini sevip çaba gösterdii müddetçe başarılı olacaktır.başarıdan kastım işinin hakkını verebilmesi.çevredekilerle iletişimin maximum olması işinde iyi gösterilebileceği bi pozisyona sokuyosa insanı orasını bilemem…

kilinc198527 17/06/2005

Toplumumuzda o kadar kültür yozlaşması var ki bu tabirler de zaten oradan çıkıyor ne alakası var erkeğin metroseksüellikle. Her zaman için TAŞ FIRIN tabiki.

falma 22/06/2005

Bence ikisinin de belli özelliklerini taşıyan erkek her zaman idealdir. Hiç bir uca kaçmadan ortasını tutturabilen, sadece Türkiye de değil her yerde daha uygun, daha başarılı, daha avantajlı. Tabi ki, bazı yerlerde metroseksuel daha avantajlıdır, diğerlerinde ise sert erkek, ancak çoğunlukta bu ikisi arasında gereken dengeyi sağlayabilen çoğunlukta en avantajlısıdır.

ceza 26/06/2005

aslında bulunulan iş ortamına göre değişir. bir plazada üst düzey yönetici iseniz metroseksüel olmanız başarılı olamnıza yardım edebilir. ama bir çok işçisi olan örneğin bir müteahhit iseniz taşfırın olmanız gerekir

yarenim2 28/06/2005

neden sadece tasfırın yada metroseksüel? bence insanın doğasında iyilik vee kötülüğün bir arada bulunduğu bir dünyada yasıyorsak bir insanın her ikisi de olması gereklidir.hem tasfırın hem metroseksüel….işte budur

konbey 26/10/2004

her ikisinin de ayrı ayrı yerleri var metroseksüel kelime olarak itici bir kelime

aozken 26/10/2004

Her iksininde başarılı olabileceğine inanmıyorum. Tabi burada başarıdan kastım gelip geçici puanlar değildir. Bence taşfırın erkekliği kabalık, metroseksüelliği ise aşırıya giyme olarak nitelendiyorum. Kazanan tabiki gerçek LİDERler olacaktır…

omaksay 28/10/2004

Metroseksüeline ve taşfırınına bağlı…İnsan hangi pozisyonda yapmacık değilse o maske altında daha başarılı olur.

chris214 02/11/2004

ben metroseksuel bir erkek degilim ama bu yorumda metroseksueller garibanı kollamıyormus hissi veriyor.bu son derece yanlıs.Bence tasfırın erkekleride dıs görünüşüne önem veren insanlardır.bence cok gereksiz ve hicbir amacı olmayan bir forum yapmıssınız.Ama işe yaramıs bye

uyedegil 04/11/2004

bence insanları iki tercih arasında bırakmak doğru degil. türkiyede o kadar çok farklı kültürler var ki. bir iş adamı eger daha çok başarılı olmak istiyorsa her kesime hitab etmesibi bilmelidir. o yüzden ya o ya bu tarzında yaklaşmaktansa, ikisinin orta yeri bulunmalı. bu biraz da pazarladığımız ürünle ilgilidir. örnegin havyar satmak isteyen birisi taşfırın yada sert erkek tarzıyla hizmet verse başarılı olamaz. ama öte yandan altın zincir kolye satmak isteyen biri de metroseksuel erkek kimligiyle başarılı olamaz. türkiyenin iş hayatında başarılı olmak için ÜZÜLEREK söylüyorum nabza göre şerbet vermek gerekir.

volki.. 04/11/2004

Bence metroseksüel erkek degilde tasfırın erkek basarıya daha yatkındır cünkü tasfırın zamanında zorluklar yasamıs insan olarak bilinir ve basarıya giden yolu cabuk kesveder.

falconofclaw 06/11/2004

Ben,gerekirse her ikisinde başarılı olacağını düşünüyorum.İş hayatında kullanılması gereken dışımız değil içimizdir.Yani beynimizi kullanmamız bizi bir yerlere götürür.Eğer iş hayatı bizden şartlar istiyorsa bunu her iki tipli insan da bu taktikleri bilerek başarıya ulaşabilir.

pearl2003 10/11/2004

Oyunu kuralına göre oynayabilen erkekler daha başarılıdır.Şartlara uyum sağlayabilen ,arkası güçlü erkekler, ancak sadece erkekler…

hukumdar 16/11/2004

şöyle bir anımla başliim. lisedeyken matematik hocam bi gun derste saçında jöle olan erkek öğrencileri tahtaya kaldırdı daha sonra sırayla onların saçlarını bozdu ya hocam yapma karizma gidio falan dedik ama adam kafaya koymus bozacak neyse bizim saçları berbat ettikten sonra yerimize oturttu(bu arada hepimiz harıl harıl saçlarımızı düzeltiyoruz)sonrada başladı hoca: arkadaşlar saçlarınıza fiziksel güzelliğinize çok vakit ayırmayın bunlar başarınızı negatif yönde etkiler.başarı yolunda en önemli faktör konsantrenizi çalışmaya odaklayabilmek ve dağıtmamak….. falan gibi saydı ben o zamanda şimdide hocaya hak veriyorum konsantreyi odaklamak dogrudur ama o gun saçı bozulanlardan biri olmama hatta o gunden sonrada jöle kullanıp görünümüme dikkat etmeme ragmen ben lise birincisi olarak mezun oldum. e artık herkes kendine bi yorum çıkarsın ama ben haaala hocanın haklı oldugunu ama bunun kişiye göre değişceğini dusunuorum.ya metroseksuel yada tasfırın basarı konsantreye bakar ya!

cyro 16/11/2004

küstahlık olmasın ama kişisel gelişim başlıklı bir sitede insanların görüşlerini dile getirmeleri için seçilmiş olan böyle fuzuli hatta saçma sapan bir konunun bir kişisel gelişim ile ne alakası olduğunu düşünecek oldum ama baktım ki……….

kalamar 17/11/2004

herikiside desem.ama bi terazi üzerinde taşfırın biraz daha ağır basar bence!hani 10-20 gram kadar…çok hafifçe.

uzan 17/11/2004

İster taşfırın erkeği olsun, ister se metroseksüel erkek.Hangisi daha güclü daha bilinçli ve oyunu kurallarına göre oynuyor ise o başarılı olacaktır. Anlatıldığı gibi biri sert erkek , garibanı kollayan.Diğeri ise kentli, feminen tarafıyla baışık erkek tipi.Birinde olan özellikleri diğerinde de bulabilirsinizYani tamamen kişilik özelliklerinle ilgili birşey.O yüzden böyle bir sınırlamanın yanlış olduğunu düşünüyorum.

nurx 18/11/2004

Metroseksüel yerine modern erkek desek olmazmıydı acaba, metroseksüel erkek kelimesi Türk toplumuna biraz itici geliyor. Ama başarı açısından olaya yaklaşınca bence metroseksüel erkek daha çok eğitim sektöründe başarılı olabilir diye düşünüyorum duygulu ve hassas oldukları için ne alaka diye düşünebilirsiniz ama kendine dikkat eden erkek duyguludur. Taşfırınlarda duygu daha geri planda olduğu için ticarette başarılı olurlar.Taşfırınlar duygusuz demek istemiyorum sakın yanlış anlaşılmasın.

farukgedik 20/11/2004

En iyisi evin içinde metroseksüel evin dışında ise taşfırın erkeği olmak galiba. hem insanlar sizi taşfırın erkeği olarak görüyor hemde eşiniz evde dilediği gibi at oynatabiliyor.

farukgedik 20/11/2004

bence metroseksüellik diye bir terim yoktur. Bunu dominant kadınlar erkekleri yumuşatmak için uydurmuşlardır.ve bunda da başarılı oldukları söylenebilir.

percem 02/12/2004

feodal yapıyı hala kıramamış bir toplumda,teknolojiyi bile kendi emellerimizin içinde hapsettiğimiz bir ortamda metroseksüel erkek modelinin genel geçer bir düşünce olmayacağı kanaatindeyim.

gulsah_sc 11/12/2004

Bence bir Türk erkeği metroseksüelliği seçmişse vay haline.Bu tarz erkeklere gündelik hayatta bile çok farklı gözle bakılıp farklı muamele yaparken insanlar nasıl olacakda onları içlerine samimi anlamda alacaklar ve onu başarıya taşıyacaklar.Bence bu mümkün değil.Artık başarı bireysel ise uzun vadede her hangibir getirisi olmuyor.Takım çalışmalarında da zayıflık bir erkek için hiç de olumlu sonuçlar getirmez.Eger yonetici veya idareci olacaksanız duygusallığı bir kenara atmalısınız.Hayat acımasızdır,iş hayatı ise daha da acımasız,,,,

bulent294 16/12/2004

bence metroseksuel erkekler daha basarılı olur kanısındayım.Zıra teknolojı ıle gelısen dunyamızda herseye gızemlı olmak yada kalmak daha onemlısı duygu ve dusuncelerımızı gostererek yasamak basarı ıcın anahtardır ancak zaten basarı ıcın ıstatıstık tarafı olmayan tek bır sart daha vardır kı bence en onemlısı cok calısmak ve uretken olmaktır. bulent

photoguyinlove 22/01/2005

Öncelikle başarının ne olduğunu tanımlamalıyız. Eğer başarı birçok bayanların bizden hoşlanmasını istiyorsak bide şu gerçek olayı dinleyin: bir bayan yazar 23 kadının kalbini ve bankadaki paralarını elegeçiren birini ziyaret etmek için Amerikadaki Sing Sing hapisanesini ziyaret ediyor: –bukadar kadının kalbini nasıl çaldınız? –sadece kendilerinden bahsetmelerini sağladım ve sadece onlar hakkında konuştum, bir kadın hakkında 1 saat konuşsanızda sizi sinler ve saatlerce kendinden bahsedebilir

eteder 27/01/2005

her ikisininde eşit şanslarda olduğunu düşünüyorum çünkü iş yaşamında başarılı olmak bence bu kritere bağlı değil yada en azından etkisi çok az

sem3 31/01/2005

metroseksüelerkek daha başarılıdır

smrc 07/02/2005

metroseksül erkekler tabiki çünkü kendilerine güvenleri daha fazla daha rahat ve kendilerini ifade etme oranları oldukça üst sınırda.

csystemc 07/02/2005

Metroseksüel bay insan davranış bilimlerinde görüldüğü gibi uzun süreli ilişki kurmaya çalışır duygularını her zaman ön planda tuttuğu için kazanan taraftadadır her zaman için bu yönde örnekler çoğaltılabilir.

Kaner 01/03/2005

İş metroseksüel ve taşfırın erkeklikte bitmiyor. İş karakterde, kişilikte bitiyor. Araştırma yapılsa elbette bir taraf üstün olacaktır, ama bu rakamsal sonuçlarada bakmamak lazım.

gün 14/03/2005

Bence iş hayatında geleneksellikten çok esneklik ve yeniliklere uyum sağlama becerisi başarıyı arttırabilir bu nedenle metroseksüeller daha başarılı olabilir.feminen erkeklerin duygusal zekalarının da daha gelişmiş olduğunu düşünüyorum ve bu da başarıyı arttırır.ama tabi sert erkeklerden oluşan bir iş dünyasında tutunamayan taraf olmaları da olası bir ihtimal

rkaya1985 23/03/2005

Bence erkekler bulundukları ortama göre başarılı olurlar. Metroseksüel erkeklerin başarılı olduğu bazı alanlar vardır. Ama bir o kadar da taşfırın erkeklerinin başarı alanı vardır.

GEMA 28/03/2005

Kesinlikle ” DENGEYİ KORUYABİLENLER “

uyedegil 09/04/2005

kepekli yiyen denge sağlayamaz,vesselam…..

doza 10/04/2005

bence ikisi arasında ki fark sadece dış görünüşe sınırlı kalıyor ee buda başarıyı fazla etlilemiyor bu yüzden her ikisi için de kişisel avantajlar daha önemli

uyedegil 11/04/2005

her ikisindende azar azar olacak bir erkekte yani homejen bir karışım olmalı. ama en önemlisi sen ne isen o sun onun dışına çıkmak yaratılış fıtratına ters düşer. metroseksüellikte dış görünüşe önem vermek artı bir özellikse taşfırın erkekliktede şefkat o derece pozitifliktir.

kimyaalemi 13/04/2005

bence insanları böyle katagoriere ayırmaktansa yaratılışımız üzre insanı bir bütün varlık olarak alalım ve nerde ne zaman ne yapacağını biliyorsa başarı onu takip edecektir zaten

caruso 05/05/2005

ikisinin karışımı daha makbuldür.

uyedegil 09/05/2005

taşfırın erkeklerinin kesinlikle psikolojik tedavi görmeleri gerektiğini düşünüyorum,bazı insanlar taş fırın erkekliğinin bir kişilik özelliği olduğunu savunsalarda tamamıyla bastırlmış duyguların dışa yansımasıdır.Bu tip insanlarla bir oturun ve konuşun ne kadar dertli olduklarını göreceksiniz.Bu yüzden türkiyenin böyle problemli insanlarla başarıya ulaşacağını sanmıyorum ve metroseksüel kendini aşmış erkeklerle birlikte büyük başarılara imza atabileceklerini düşünüyorum..Çünkü başarılı olan kişilere baktığınızda gayet bakımlı ve ılımlı insanlar.Artık bu devirde taşfırın mı kaldı canım UYANIN ARTIK…….!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ı

PinarP 09/05/2005

taşfırın erkeklerin kesinlikle psikolojik tedavi görmelerini öneriyorum..tamamen bastırılmış duygularını bu şekilde dışarı yansıtyorlar..uyanın artık taşfırınlığı kalmadı bu işin…….

uyedegil 10/05/2005

Bence her iki tip de kendi avlak alanini seçeceğinden başarıya yakın olabilir. Lakin ülkemizde avlar da heterojen guruplar halinde hareket ettiginden ve/ya her an her mecrada zuhur edebileceginden, her iki tipoloji de surprizlerle karsilasacaktir. Basarilarinda bu surprizlerle başedebilme becerileri önemli rol oynayacaktir. Taşfırın abimiz daha spontan, yani duygularıyla ve görgüleriyle, hareket eden bir muhterem olduğundan rezistansla karşılaşması daha muhtemeldir. Metroseksüelse nedense bana hep daha içten pazarlıklı olacakmış gibi geliyor.

uyedegil 11/05/2005

ikisininde bir halta yarayacağını düşünmüyorum. çünkü bizimülkemizde insanlığa hizmet anlayışı pek gelişmemiştir. metroseksiel erkek kendine bakmaktan insanlığın sorunlarıyla ilgilenemez sizin taş fırın diye tabir ettiginiz vatandaşlarda gururuna yedirip eşşek gibi çalışmaz.

kursuniii 13/05/2005

ben olaya biraz daha kati bakıyorum. metroseksüel erkek “mi dir ki”? bence erkeğe erkeklik gerekir.tabi hayatında yumuşayacağı yerler de vardır ama o kadar da değil! erkek adam ağır olur. taş fırınlar taş fırın olmakla ne kaybetmişlerdir ki? ama metroseksüeller bence çok şey. bugün taş fırınlardan rahatsız olanlar yoktur. ama metroseksüellere bu millet henüz alışmadı. zamanı var…

aysal18 17/05/2005

bence, metroseksüel de başarıdır, taşfırın erkeğide …… Yaptıkları iş her ne olursa severek , isteyerek ve inanarak yapmaları önemli……

salika 23/05/2005

bence ikisinin ortası olsun ama bu erkeklerle biraz zor galiba

Kaynak: http://www.turkey90.com

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>