Meslekler

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

Incoming search terms:

 • dermatoloji doktoru olmak (5)

2 Responses to Meslekler

 1. Osman Erkan Açıkgöz diyorki:

  Ben şuan bir üniversitede işletme okumaktayım. Optikçi dükkanı açıp işletmek istiyorum . Optik kursları var mı ? İlla bir üniversitenin optik bölümünü mü okumalıyım ? Ne yapmam gerek

  • zeroist diyorki:

   Optik dükkanı açabilmek için optisyenlik diplomasına ihtiyacınız olacak.

   Meslek liselerinin Tıp Elektroniği, Tıbbi Sekreterlik, Tıp Sekreterliği, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi bölümlerinden mezun olanlar “Optisyenlik” ön lisans programına sınavsız olarak girebilirler.
   Ortaöğretim Başarı Puanları, okul türleri, Mesleki ve Teknik Eğitim Bölge’leri (METEB)’leri ve mezuniyet yılları dikkate alınarak kontenjan dahilinde yerleştirilebilirler.

   Meslek liselerinin sınavsız geçiş için belirlenen bölümleri dışındaki bölümlerden ya da liselerden mezun olanlar/olacaklar ise ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavına (YGS) girmeleri ve yeterli “YGS-1“ puanı almaları halinde sınavsız yerleştirme sonunda kontenjan kalırsa ek yerleştirme ile açık olan programlara istedikleri takdirde yerleştirilebileceklerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>