ÇOCUK ANİMATÖRLÜĞÜ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest


ÇOCUK ANİMATÖRLÜĞÜ

Çocuklarla ilgili özel organizasyonlar sırasında ya da konaklama tesislerinin çocuk kulübü departmanında çocukların tatilleri süresi boyunca yaratıcı etkinliklerle hoş, eğlenceli vakit geçirmeleri için çeşitli aktiviteler ve özel organizasyonlar planlayarak uygulayabilen, kişidir,

Çocuk Animatörlerin görevleri; Çocukların gelişim özelliklerine uygun aktivite programları hazırlamak,. Çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak.


Çocuklarla iletişim kurmak., Çocuklar için aktivite programları hazırlamak.,Çocuklar için paket programları hazırlamak.,Çocuk kostümleri hazırlamak. Çocuklara özel organizasyonlar yapmaktır.
Animatörlerin, düşüncelerini sözel olarak ifade edebilme, başkalarını etkileme ve ikna etme özellikleri olmalı, yaratıcı olmaları, çabuk karar vermeleri ve kararlarını uygulayabilmeleri, insanların duygu ve ihtiyaçlarına duyarlı olmaları, sabırlı ve coşkulu olmaları gerekir. Ayrıca, animatörlük hareketli bir meslek olduğu için, bedence güçlü ve sağlıklı olmalıdırlar.


Mesleğin eğitimi, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Anadolu teknik lisesi, Teknik lise, Anadolu meslek lisesi, meslek liselerinin Eğlence hizmetleri alanında verilmektedir.. Eğitim süresi 4 yıldır Anadolu meslek liselerinin eğlence hizmetleri dalına girebilmek için ilköğretim okulu mezunu olmak ve Orta Öğrenim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavında başarılı olmak gerekmektedir. Bu bölümde, ortak dersleri; Dil ve Anlatım, Türk Edebiyatı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi , Tarih, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Coğrafya, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji Sağlık Bilgisi Felsefe, Yabancı Dil, Beden Eğitimi, Milli Güvenlik Bilgisi, Trafik ve İlk Yardım dersleri okutulur.


Meslek alan ortak dersleri; Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Matematik, Mesleki Gelişim, Animasyon Hizmetleri, Animasyon Aktiviteleri, Animasyonda Teknik Destek, İletişim, Konuk İlişkileri, Çocuk ve Genç Animasyonu, Yabancı dildir.


Dal dersleri; İşletmelerde Beceri Eğitimi, Turizm Endüstrisi, Dokümantasyon, Animasyonda Reklam ve Tanıtım, Farklı Kültürler, Özel Organizasyon Uygulamaları, Sahne Uygulamaları, Mitoloji, Dans Spor, Çocuk Gelişimi, Çocuk Aktiviteleri, Çocukla İletişim, Çocuklara Özel Organizasyonlar, Mesleki Yabancı Dil, 2.Yabancı Dildir. Meslek dersleri uygulamalı olarak görülmektedir.


Meslek liselerinin çocuk animatörlüğü dalından mezun olanlar istedikleri taktirde, ÖSYS kılavuzunda belirtilen ön lisans programlarına sınavsız geçiş için başvurabilirler. Gereken koşullara sahip oldukları takdirde yerleştirilebilirler.

Eğlence Hizmetleri Alanından mezun olan öğrenciler, seçtikleri dal/meslekte kazandıkları yeterlikler doğrultusunda sektörde; Animasyon departmanlarında,Çocuk kulüplerinde,
Organizasyon şirketlerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

 

Incoming search terms:

  • çocuk animatörlüğü (58)
  • çocuk animatörlüğü nedir (50)
  • çocuk animasyonu nedir (4)
  • çocuk ançmatörlüğü (1)
  • cocuk gelisimi bolumu cocuk animatorlugu kitabi (1)
  • cocuk animatoru tanimi (1)
  • çocuk animatörlügü ne demej (1)
  • çocuk animatorlugu dersi (1)
  • çocuk animasyon nedir (1)
  • çocuklar için animatörlük (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir