TESVİYE (MAKİNE) ÖĞRETMENİ / TALAŞLI ÜRETİM ÖĞRETMENİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
TESVİYE (MAKİNE) ÖĞRETMENİ /
TALAŞLI ÜRETİM ÖĞRETMENİ
 
Tesviye öğretmeni olmak isteyenlerin üst düzeyde genel yeteneğe sahip, fen bilimlerine karşı ilgili ve bu alanda başarılı, el ve gözlerini eşgüdümle kullanabilen kimseler olmaları gerekir.
 
Mesleğin eğitimi, üniversitelerin teknik eğitim fakültelerinin “Talaşlı Üretim Öğretmenliği” bölümünde verilmektedir. Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölüme girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli  “Sayısal (SAY)”  puan almak gerekmektedir.
 
Eğitim süresince, Üretim Teknolojisi, Tasarı Geometri, Tornalama Tekniği, Frezeleme Tekniği, Taşlama ve Alet Bileme Tekniği, Kalite Kontrol, Dinamik, Cisimlerin Dayanımı, Tesviye Kullanımı, CNC Tezgahlarda Üretim Tekniği, Kalıp Tasarımı, Prototip Geliştirme, Elektrik-Elektronik Bilgisi, Zaman ve Hareket Etüdü, Hidrolik ve Pnömatik, Takım Tasarımı vb. dersler verilmektedir. Öğrenciler eğitim sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.
 
Teknik eğitim fakültelerinin talaşlı üretim öğretmenliği bölümünü bitirenler, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarına bağlı, mesleki ve teknik ortaöğretim okulları ile çıraklık ve yaygın eğitim kurumlarının tesviye ve benzeri bölümlerinde (Makine, Kalıp, CNC Nümerik Kontrollü Makineler, Kontrol ve Enstrümantasyon, Hidrolik-Pnömatik Teknolojisi, Mikroteknik, Takı Tasarımı, Kuyumculuk vb.) çalışabilirler. Kendi işlerini kurabilirler.

Incoming search terms:

  • makina öğretmeni nasıl olunur (18)
  • tesviye sorulari (11)
  • teknik öğretmen makina nasil olunur (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>