TESİSAT ÖĞRETMENİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
TESİSAT ÖĞRETMENİ
 
Tesisat bölümü atölye ve meslek dersi öğretmeni olmak isteyenlerin üst düzeyde genel yeteneğe sahip, fen bilimlerine karşı ilgili ve bu alanda başarılı, el ve gözlerini eşgüdümle kullanabilen, doğru, düzlem, cisim ve uzay ilişkilerini görebilen kimseler olmaları gerekir.
 
Mesleğin eğitimi, üniversitelerin teknik eğitim fakültelerinin “Tesisat  Öğretmenliği” veya “Enerji Öğretmenliği” bölümlerinde verilmektedir. Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölümlere girebilmek için öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak gerekmektedir.
 
Eğitim süresince, Tasarı Geometri, Temel İmalat İşlemleri, Kaynak Tekniği, Cisimlerin Dayanımı, Sıhhi Tesisat Tekniği, Elektroteknik, Elektrik-Elektronik Bilgisi, Sıhhi Tesisat Projesi, Isıtma Tekniği, İklimlendirme, Çevre Koruma, Termik Santraller, Soğutma Sistemleri, Hidrolik Santraller, Akışkanlar Mekaniği, Alternatif Enerji Kaynakları, Güneş Enerjisi vb. dersler verilmektedir. Öğrenciler, eğitimleri sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.
 
Meslek elemanları, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı, mesleki ve teknik ortaöğretim okulları ile çıraklık ve yaygın eğitim  kurumlarının   Tesisat Teknolojisi, Soğutma  ve İklimlendirme, Tesisat, Kalorifercilik, Isıtma-Havalandırma, Soğutma-Havalandırma ve benzeri bölümlerinde, atölye ve meslek dersi öğretmeni olarak  çalışabilirler. Kendi işlerini kurabilirler.

Incoming search terms:

  • tesisat öğretmeni (12)
  • tesisat öğretmeni maaşı ne kadar (10)
  • tesisat öğretmeni nasıl olunur (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>