SINIF ÖĞRETMENİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
SINIF ÖĞRETMENİ
 
Sınıf öğretmeni olmak isteyenlerin üst düzeyde genel yeteneğe sahip, sözel ve sayısal  düşünme yeteneği gelişmiş kimseler olmaları gerekir.
Mesleğin eğitimi çeşitli üniversitelere bağlı eğitim fakültelerinin “Sınıf Öğretmenliği” bölümlerinde verilmektedir. Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölüme girebilmek için Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Eşit Ağırlık (EA)” puanı almak gerekmektedir.
Eğitim süresince;  Genel Tarih, Genel Coğrafya, Temel Matematik, Temel Kimya, Genel Biyoloji, Müzik Öğretimi, Beden Eğitimi ve Oyun Öğretimi, İlköğretimde Program  ve Geliştirilmesi gibi dersler verilmektedir. Eğitim sırasında okullarda uygulama yapılmaktadır.
Sınıf öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığınca ilköğretim okulları ve yatılı ilköğretim bölge okullarına, sınıf öğretmeni olarak  atanırlar. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim öğretim kurumlarında da isterlerse çalışabilirler.

Incoming search terms:

  • sınıf öğretmeni nasıl olunur (46)
  • sınıf öğretmenliği nasıl olunur (18)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>