KUAFÖRLÜK VE GÜZELLİK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

KUAFÖRLÜK VE GÜZELLİK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ
 
Kuaförlük ve güzellik bilgisi öğretmeni olmak isteyenlerin üst düzeyde genel akademik yeteneğe sahip, ellerini ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, görme duyusu ve renk algısı gelişmiş, estetik görüş sahibi, uzun süre ayakta durabilecek kadar bedence dayanıklı, yenilikleri izleyebilen kimseler olmaları gerekir.
Mesleğin eğitimi  Gazi Üniversitesi Mesleki Yaygın Eğitim Fakültesi “Kuaförlük ve Güzellik Bilgisi Öğretmenliği” bölümünde verilmektedir. Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölüme girebilmek için  Öğrenci Seçme Sınavı’nda (ÖSS) yeterli “Sözel (SÖZ)” puan almak gerekmektedir.
 
Eğitim  süresince,  genel  kültür  dersleri  yanında,  Cilt Bakımı  ve Uygulaması, Mesleki Anatomi, Fizyoloji, Mesleki Kimya, Epilasyon, Tırnak Bakımı, Elektrik ve Makine Bilgisi, Saç Bakımı ve Yapımı, Makyaj, Yüz ve Vücut Masajı, İş Yönetimi ve İnsan İlişkileri, Mesleki Resim, İlk Yardım, Sahne ve Objektif  Makyajı, Girişimcilik ve İşletme Bilgisi dersleri ile öğretmenlik mesleği formasyon derslerini alırlar. Öğrenciler eğitim sırasında okullarda uygulama yapmaktadırlar.
 
Meslek elemanlarının büyük çoğunluğu Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda kuaförlük ile cilt bakımı ve güzellik branşında, kız meslek liseleri, kız teknik öğretim olgunlaşma enstitüleri, pratik kız sanat okulları ve halk eğitim merkezlerinde çalışırlar.         

Incoming search terms:

  • kuaförlük ve güzellik bilgisi öğretmenliği maaşları (33)
  • kuafor ogret (2)
  • kuafor ogretmeni maasi (2)
  • gazi üniversitesi kuaförlük ve güzellik bilgisi öğretmenliği puanları 2017 (1)
  • guzellik ogretmeni maasi (1)

KUAFÖRLÜK VE GÜZELLİK BİLGİSİ ÖĞRETMENİ için 1 cevap

  1. murat demirkaya diyorki:

    Bu bölüm hale faaliyet gösteriyormu? mezu olanlar atanabiliyormu?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir