İŞ EĞİTİMİ (İŞ VE TEKNİK EĞİTİM) ÖĞRETMENİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
İŞ EĞİTİMİ (İŞ VE TEKNİK EĞİTİM) ÖĞRETMENİ
 
İş  eğitimi (iş ve teknik  eğitim) öğretmeni olmak isteyenlerin üst düzeyde genel yeteneğe sahip, şekiller arasındaki ilişkileri görebilen, el ve gözü eşgüdüm halinde kullanabilen, el ve parmak becerisine sahip, ayrıntıları algılayabilen, makine ve aletlerle çalışmaktan hoşlanan, düşüncelerini başkalarına açık bir biçimde aktarabilen kimseler olmaları gerekir.
 
Mesleğin eğitimi Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Endüstriyel Teknoloji  Öğretmenliği bölümünde verilmektedir. Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır. Bu bölüme girebilmek için ÖSS’de yeterli “Sayısal (SAY)” puan almak gerekmektedir. Ayrıca, İş ve Teknik Eğitimi Öğretmenliği ile Resim İş Öğretmenliği (İş Eğitimi Ana Sanat Dalı) bölümlerini bitirenlerden “Ortaöğretim Alan Öğretmenliği  Tezsiz Yüksek Lisans Programı”nı  veya “Pedagojik Formasyon Programı”nı başarı ile tamamlayanlar öğretmenlik yapabilirler.
 
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel okullarda  iş  eğitimi (iş ve teknik  eğitim) branşında  görev alabilirler. Endüstriyel Teknoloji Eğitimi bölümünden mezun olan öğrenciler özel sektörde de kolayca iş bulma imkanına sahiptirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>