SERAMİK MÜHENDİSİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
SERAMİK MÜHENDİSİ
 
Seramik mühendisi her türlü geleneksel ve ileri teknolojide seramik üretimi konusunda çalışmaktadır. Seramik mühendisi cam seramik, çimento, çini, tuğla, kiremit fabrikalarında üretim sürecini planlar, gerekli malzemeyi, teknisyen ve işçilerin yapacakları işleri belirler, işlerin plana uygun yapılıp yapılmadığını, üretilen ürün kalitesinin belirlenen standarda uygunluğunu kontrol eder.İyi bir seramik mühendisi olabilmek için üst düzeyde akademik yeteneğe sahip olmak, fen bilimlerine, özellikle fiziğe ilgili ve bu alanda başarılı, işbirliği yaparak çalışmaya ve bilimsel gelişmeleri izlemeye meraklı, dikkatli, sabırlı ve dayanıklı kişiler olmak gerekmektedir.

Seramik mühendisleri Sanayi ve Teknoloji, Enerji ve Tabii Kaynaklar ve Milli Savunma Bakanlıkları ile özel sektöre ait fabrika ve tesislerde görev alabilirler. Mali olanakları varsa kendi işlerini de kurabilirler.

Seramik mühendisi olabilmek için üniversitelerin mühendislik fakülteleri, mühendislik – mimarlık fakültelerinin “Seramik Mühendisliği” bölümünden mezun olmak gerekmektedir.

Incoming search terms:

  • seramik mühendisliği maaşları (63)
  • seramik mühendisi maaşları (16)
  • seramik mühendisi ne iş yapar (13)
  • seramik muhendisi nasıl olunur (1)
  • Seramik Mühendislik nedir (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>