DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

DENİZ ULAŞTIRMA İŞLETME MÜHENDİSİ

 

  • Deniz ulaştırma işletme mühendisi, deniz ticaret filolarında güverte ve makine zabitliği yapar. Liman sınırını aşarak sefer yapan ticaret gemilerinde, güverte ve köprü hizmetlerini planlar, geminin kumanda merkezini göreve hazırlar, gemi vinçlerinin kullanıma hazır hale getirilmesini sağlar, limanlarda yükleme ve boşaltma işlemlerini kontrol ederek hatasız yapılmasını sağlar, geminin sevk ve idaresinden 2. kaptandan sonra sorumlu olup, geminin seyri ile ilgili raporlar hazırlar.Deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilmek için, fen bilimlerine ilgili ve bu alanda başarılı olmak, denizde uzun süre yaşamaktan hoşlanmak, dikkatli ve sorumluluk sahibi olmak gerekmektedir.

    Deniz ulaştırma işletme mühendisleri uzak yol vardiya zabiti veya uzak yol makine zabiti yeterlik belgeleri ile deniz ticaret filosunda ticaret gemilerinin yönetimi, malların ilgili limanlara teslimi, gemi makinelerinin çalıştırılması ve bakımı, limanlarda deniz ticareti ile ilgili işleri yürütür.

    Deniz ulaştırma işletme mühendisleri resmi ve özel deniz ticaret firmalarına ait gemi ve limanlarda görev alabilirler.

    Deniz ulaştırma işletme mühendisi olabilmek için üniversitelerin mühendislik fakültelerinin “Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği” bölümünden mezun olmak gerekmektedir.

Incoming search terms:

  • deniz ulaştırma işletme mühendisliği nedir (39)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir