Meslek Danışmanları İşverenleri Bilgilendiriyor

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest
Başbakanlık tarafından uygulamaya konulan ve İş Kurumu bünyesinde yürütülen Meslek Danışmanları, fabrikaları ziyaret ederek, işçi talepleri ve işçilerin işten ayrılma sebeplerini anket yaparak araştırmaya başladı.
Başbakanlık tarafından uygulamaya konulan ve İş Kurumu bünyesinde yürütülen Meslek Danışmanları, fabrikaları ziyaret ederek, işçi talepleri ve işçilerin işten ayrılma sebeplerini anket yaparak araştırmaya başladı.
Yerköy İlçesinde Çelikler Şirketler Gurubuna ait fabrikaları gezen ve Çelikler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelikle görüşen meslek danışmanlarından Tuğba Yalçın, Türkan Suzan, Ayşenur Gümüş, Betül Yüksel, yeni uygulamaya konulan danışmanlık hizmetinin Yozgat’ta başladığını uygulanın 1 aydır devam ettiğini İş Kur ve iş veren tanışıp bire bir iş yerini ziyaret ederek iş verenin sorunlarını kalifiye eleman ihtiyacı olup olmadıklarını, işçilerin işe nasıl alındığı, işçi alımlarının İş Kur ve kanalıyla alınması dolayısıyla iş verenin bir çok avantajının olacağı konusunda bilgiler verdi.

Çelikler Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Çelik, Meslek Danışmanlık uygulamasının gerçekten güzel bir uygulama olduğunu belirterek, “Sanalda değil iş vereni bire bir ziyaret edilmesi bizleri gerçekten memnun etmiştir. Danışmanların iş yerlerine gelip, işçi ve iş veren sorunlarıyla anket yapması ve işçinin neden işten ayrıldığını çıkarken sebeplerini sorarak belirlemeleri, işçi ve iş veren hakları bilincinin artırılması çok önemlidir” dedi. Yozgat’ta bir tarafta işsizlik varken diğer tarafta iş yerlerinde eleman bulma sıkıntısı yaşandığını ifade eden Çelik, “İş yerinde çalışan işçilerin iş yerinde sürekli çalışması iş veren açısından üretimi kaliteyi artıracaktır. İşçilerin işe girip işi beğenmeyip işten çıkmaları iş verene büyük zararlar açmaktadır. İş ve meslek danışmanı uygulamasının bu sorunları ortadan kaldıracağına inanıyorum” diye konuştu.

Incoming search terms:

  • meslek danışmanlığı nedir (41)
Etiketlenmiş .Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>