Rehberiniz-Mansun kırmızıgül’e büyük ödül !

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInPin on Pinterest

isvemeslekdanismani.net ailesi olarak “Mansun kırmızıgül’e büyük ödül !” adlı yazımızın kişisel gelişiminize katkı sağlamasını umuyoruz
Mansun kırmızıgül’e büyük ödül !

Kırmızıgül, ’’Ödülleri bu ülkenin güzel insanları için ve benim filmimde yaş ortalaması 70 olan Türk tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustalarına armağan ediyorum.’’ dedi.

En İyi Uluslararası Yabancı Film ve En İyi Yönetmen Ödülü’ne layık görülen Mahsun Kırmızıgül, oyuncu Fadik Sevim Atasoy’la birlikte saat 12.00’de THY uçağı ile Şikago’dan İstanbul’a geldi. Beyaz Melek filmindeki sevgiyi hisseden ABD’li sinemaseverler, festival komitesi ve jüriye çok teşekkür eden Mahsun Kırmızıgül, ’’Bizim insanımızla ABD’deki sinema izleyicisi arasında hiçbir fark yok. Buradaki insanların tepkisi neyse oradaki izleyiciden de aynı tepkiyi aldık. Duygular evrenseldir. Sinema da evrensel bir anlatımdır’’ dedi. Kırmızıgül, ödülleri bu ülkenin güzel insanları için ve filmindeki yaş ortalaması 70 olan Türk tiyatro ve sinema dünyasının en büyük ustalarına armağan ettiğini vurguladı.

2007’nin en çok izlenen Beyaz Melek’in yaşlılık konusu yüzünden çok gündeme geldiğini de anlatan Kırmızıgül, ’’Türkiye’de bir yasa Beyaz Melek yasası olarak anılır oldu. Başbakanımız seyrettikten sonra yaşlılarla ilgili yeni bir yasa çıktı. Bu yasa ile birçok yaşlımız asgari ücretle maaş almaya başladılar. Bu da çok önemliydi’’ diye konuştu. Fadik Sevin Atasoy, Türkiye’ye en iyi şekilde temsil ettiklerine inandığını belirterek, festival organizatörleri, jüri ve izleyicilerden büyük övgü aldıklarını söyledi.

Beyaz Melek, Houston Film Festivali’nde kapanış filmi olarak da gösterildi. Steven Spielberg, George Lucas, Coen Kardeşler, Ridley Scott, Brian de Palma, Oliver Stone, David Lynch gibi ustalar da kariyerlerine bu festivaldeki ödülleri alarak başlamıştı.

Kaynak: http://Hürriyet

Yer işareti koy permalink.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>